کارمزد تراکنش های اتریوم که به آن گس می گویند به حدی کاهش یافته که حالا به سطح آگوست سال قبل رسیده است

کارمزد تراکنش های اتریوم که به آن گس (Gas) می گویند، به حدی کاهش یافته که حالا به سطوح آگوست سال قبل رسیده است. البته این کاهش هنوز باعث ارزان شدن تراکنش ها نشده است!

کاهش کارمزد تراکنش اتریوم

بنابر داده های به دست آمده توسط Coinmetrics و منتشر شده در پلتفرم CryptoRank، میانگین ۷ روزه کارمزد تراکنش های اتریوم در روز ۹ مارس ۱۱٫۱۴ دلار شده است که تقریبا برابر با مقدار ثبت شده در اواسط سال گذشته و قبل از رسیدن به قله ۵۵ دلار در اواخر همان سال است.

در حال حاضر ظاهرا شبکه یک شلوغی ناچیز دارد، زیرا داده های Etherscan نشان می دهد که کارمزد شبکه برای تایید کند حدود ۳۰ Gwei یا ۱٫۵۳ دلار و برای تایید سریع ۳۲ Gwei یا ۱٫۶۴ دلار است. داده های Ycharts هم نشان می دهد که میانگین قیمت کارمزد اتر از ابتدای سال تاکنون ریزشی شدید را ثبت کرده است که از ۲۱۸ Gwei روز ۱۰ ژانویه حالا به حوالی ۴۰ Gwei رسیده است.

با وجود رشد چشمگیر توکن های غیر مثلی (NFT) و اقتصاد غیر متمرکز (دیفای) شبکه اتریوم در سال ۲۰۲۱، این بلاکچین بارها به خاطر کارمزدهای بسیار هنگفت مورد انتقاد شدید جامعه کریپتویی قرار گرفته است. متخصصین احتمال می دهند که کاهش کارمزد و شلوغی شبکه به کاهش علاقه جامعه کریپتو به NFT و دیفای با شروع سال جدید و نسبت به اواخر سال گذشته ارتباط داشته باشد.

داده های وبسایت DappRadar نشان می دهد که در ۳۰ روز گذشته ۹ بازار از ۱۰ بازار فعال در شبکه اتریوم با کاهش چشم گیر حجم معاملات مواجه شده اند که رتبه اول را LooksRare با ۷۸٫۲۷ درصد و OpenSea با ۳۴٫۷۵ درصد به خود اختصاص داده اند. البته حوزه دیفای شبکه اتریوم هم با مشکلات فراوانی روبرو شده است، زیرا ۸ پروژه از ۱۰ پروژه برتر فعال در بلاکچین اتریوم در ماه گذشته با کاهش سرمایه قفل شده و قیمت توکن مواجه شدند. ۱۰پروژه برتر حوزه دیفای

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *