چین متعهد شد که به سرکوب سختگیرانه گمانه‌زنی‌های کریپتو ادامه دهد

بر اساس بیانیه بانک مرکزی چین در روز جمعه، مقامات این کشور طی یک کنفرانس تلفنی تصریح کردند که به سرکوب سرمایه گذاری پرریسک رمزارزها ادامه خواهد داد.

طی نشست های سالانه این بانک ،نقشه راهی مبنی بر اولویت های نظارتی و قانون گذاری بازار مالی کشور برای سال آتی مطرح می شود. این بانک در بیانیه ای اعلام کرد که روسای بانک های محلی، انجمن ملی مالی اینترنت (NIFA) ، امور تسویه ارز خارجی و ارائه دهندگان خدمات تسویه حساب در نشست روز سه شنبه آن شرکت کردند.

پکن در ماه مه گذشته یکی از فراگیرترین اقدامات سختگرانه را در برابر معاملات و استخراج رمزارهزا  اتخاذ کرد که در اثر آن ، صرافی‌های بزرگ و شرکت‌های استخراج رمزارز وادار به خروج از این کشور شدند. نهادهای نظارتی در این کشور با ممانعت از ارائه خدمات بانک های تجاری به پلتفرم های معاملاتی نقش مهمی ایفا کرده اند.

حساب‌های بانکی چنین شرکت هایی در لیست سیاه قرار گرفته ویا بسته شده است که قادر به ارائه خدمات به کاربران خود نباشند. نهادهای نظارتی همچنین  در راستای کنترل و ردیابی تراکنش های فرامرزی  در پلتفرم های معاملاتی با پلیس همکاری کرده است.

چین در مقایسه با رویکرد چند سال پیش خود نسبت به عرصه رمزارزها ، سختگرانه تر عمل می کند و با تلاش‌های همه جانبه و الزام آور در میان بخش‌های مختلف دولت ، این عرصه را تحت فشار قرار می دهد.

بر اساس بیانیه دیگری از بانک مرکزی چین در روز پنجشنبه، سهم معاملات بیت کوین در بازار داخلی چین از کل جهان به ۱۰ درصد کاهش یافته است

مطلب کامل  قانون بیت کوین در نیمه اول سال جاری به تصویب سنای برزیل خواهد رسید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *