پلیس چین مزرعه استخراج غیرقانونی کریپتو را منهدم کرد و ۱۹۰ ماینر را توقیف کرد

گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس استان گوانگدونگ چین یک مزرعه استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال را منهدم کرده است که مخفیانه در ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی کار می‌کرد. پلیس گوانگدونگ ۱۹۰ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال را مصادره کرد که ارزش آنها ۵ میلیون یوان (۷،۹۱،۴۵۰ دلار) تخمین زده می شود.

توقیف ۱۹۰ دستگاه ماینینگ به دنبال انهدام مزرعه استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال

نشریه محلی استان گوانگدونگ چین گزارش داد که مزرعه استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در شهر گوانگژو منهدم شد، جایی که آژانس‌های مجری قانون به طور مداوم در حال بازرسی در شهرها برای اعمال و ریشه کن کردن هر نوع عملیات استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در منطقه هستند.

در این عملیات استخراج مخفی از بیش از ۱۹۰ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال به ارزش ۵ میلیون یوان (۷،۹۱،۴۵۰ دلار) استفاده می‌شد که در محل کشف و ضبط شدند. مقامات مدعی شدند که اگرچه عملیات استخراج انرژی زیادی مصرف می‌کند، اما به دلیل مصرف بالای برق ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی که در آن کار می‌کردند، توانستند از دید مقامات پنهان بمانند.

طبق گزارش‌ها، این مزرعه استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در یک مکان در بسته با نگهبانی و دروازه همراه با حصارها و دیوارها برای پنهان کردن عملیات از دید عموم انجام می‌شد. این مزرعه بیش از ۱۰۰۰ ساعت تا کنون کار کرده و بیش از ۹۰ هزار کیلووات درساعت مصرف برق داشته است.

پس از بررسی مصرف انرژی این ایستگاه شارژ که اختلافات مصرف برق را نشان می‌داد، پلیس استان گوانگدونگ عملیات استخراج ارز دیجیتال را متوقف کرد. در عملیاتی مشابه، پلیس شهر جی یانگ ۹۱۶ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال را در ماه فوریه توقیف کرد.

مطلب کامل  قوانین و مقررات حقوقی در مواجه با ارزهای دیجیتال
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *