پلتفرم معاملاتی رابین هود تعدیل نیرو می‌کند

اپلیکیشن سرمایه گذاری محبوب Robinhood روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از انتشار نتایج سه ماهه اول، دیگر راهنمای درآمد را ارائه نخواهد کرد. در واقع، به نظر می‌رسد این شرکت برآوردهای درآمد وال استریت را از دست داده است.

طبق گزارش‌ها، سهام این اپلیکیشن معاملاتی در معاملات پس از ساعت کاری تقریباً ۹ درصد از دست داده است. این شرکت با درآمد ۲۹۹ میلیون دلاری ۳۹۲ میلیون دلار یا ۴۵ سنت به ازای هر سهم ضرر کرده است که نشان دهنده کاهش ۴۳ درصدی نسبت به سه ماهه سال گذشته است.

علاوه بر این، کاربران فعال Robinhood از ۱۷٫۷ میلیون (مارس ۲۰۲۱) به ۱۵٫۹ میلیون (مارس ۲۰۲۲) کاهش یافته است. قابل توجه است که رابین هود از زمان اولین حضور خود در بازار، سودی بدست نیاورده است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که درآمد مبتنی بر تراکنش از ارزهای رمزنگاری شده، که مزیتی برای رابینهود در سه ماهه‌های گذشته بود، در این سه‌ماهه با ۳۹ درصد کاهش به ۵۴ میلیون دلار رسید.

ولاد تنف(Vlad Tenev)، مدیرعامل Robinhood در تماسی با تحلیلگران گفت:

“در بیشتر تاریخ ما، رابین هود در دوره ای با نرخ بهره پایین، تورم پایین و بازارهای رو به رشد فعالیت داشته است. مشتریان ما اکنون شاید برای اولین بار در زندگی خود هر سه این روند را در جهت مخالف تجربه می کنند.”

رابین‌ هود ۹ درصد از ۳۸۰۰ نیروی کار خود را اخراج کرده است. تنف این خاتمه عظیم را به ایجاد نقش ها و وظایف شغلی تکراری که ناشی از رشد سریع تعداد کارمندان است نسبت داد. او گفت که لایه ها و پیچیدگی بیشتری نسبت به حد مطلوب ایجاد کرد.

مدیر مالی جیسون وارنیک به خبرنگاران توضیح داد که آنها در حال بازگشت به یک شرکت ناب با مدل عملیاتی ناب تر هستند و با کاهش نیرو شروع می شوند.

محبوبیت Robinhood به‌ویژه پس از کمک به معامله‌گران از GameStop و AMC به شدت افزایش یافته بود. با این حال، اکنون شهرت آن کاهش یافته است و باید دید در آینده چه چیزی برای این اپلیکیشن معاملاتی در انتظار است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *