پس از یک تغییر قابل توجه در احساسات بازار ارزهای دیجیتال بزرگترین رمزارزهای بازار وارد مرحله اصلاح فعال شدند

اشباع تکنیکالی بیش از حد بازار
معمولاً اولین دلیل پشت هر اصلاح کوتاه مدت پس از پامپ قوی بازار، اشباع بیش از حد بازار است. هر زمان که شرایط در بازار مساعد شود، معامله گران فعال تر می شوند و قدرت خرید بیشتری به بازار سرازیر می شود

با گذشت زمان، تعادل بین خریدها و فروش ها به هم می‌خورد که باعث افزایش نوسانات می‌شود. هنگامی که نقدینگی کاهش می یابد و مقداری فشار فروش ظاهر می شود، بیشتر دارایی ها قبل از رشد مجدد بخشی از ارزش خود را از دست می دهند. علاوه بر اشباع بیش از حد تکنیکالی، معامله گران از نظر روانی ثبات کمتری پیدا می کنند و تمایل دارند زودتر از زمان لازم سود ببرند.

هک Axie Infinity
یکی از بزرگترین سوء استفاده ها در این صنعت و بزرگترین هک سال ۲۰۲۲، جامعه ارزهای دیجیتال را مختل کرده است. این اتفاق می تواند باعث خروج سرمایه از پروژه های مرتبط با صنعت GameFi شود که به نوبه خود به طور کلی باعث ایجاد وحشت در بازار می شود.

بزرگترین بازندگان بازار به نوعی به صنایع GameFi یا DeFi از جمله Axie ،Convex و Kadena مربوط می شوند.

بازار باید “آرام شود”
در دو هفته گذشته، بخش بزرگی از بازار ارزهای دیجیتال تا ۵۰ درصد قیمت و مارکت کپ خود را افزایش داده اند که حتی برای دارایی های نوسانی نیز مقدار زیادی در نظر گرفته می شود. از نظر تاریخی و آماری ثابت شده است که دارایی ها تقریباً هرگز “پارابولیک” نمی شوند و بدون اصلاح ارزش پیدا می کنند.

اکنون شاهد همین مورد هستیم، زمانی که اکثر دارایی‌ها، از جمله کاردانو، سولانا، اتریوم و حتی بیت‌کوین، نیاز به آرام شدن دارند و حجم معاملات و منابع مالی بیشتری برای ادامه مسیر خود به‌طور بالقوه به دست می‌آورند.

مطلب کامل  افزایش ۳۶۹درصدی حجم انتقال آن‌چین روزانه کاردانو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *