پاول رئیس فدرال رزرو خواستار اقدام کنگره در مورد کریپتو در میان درگیری اوکراین و روسیه شد

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو،طی جلسه شهادت خود در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، امروز دیدگاه خود مبتنی بر  ضرورت اقدام برای مقررات رمزارز را تصریح کرد.

وی عنوان کرد که وقایع اخیر در اوکراین ضرورت اقدام کنگره در رابطه با امور مالی دیجیتال، از جمله رمزارزها را افزایش داده است.

آقای پاول در پاسخ به سؤالاتی مبنی بر اینکه روسیه چگونه ممکن است از رمزارزها برای دور زدن تحریم ها استفاده کند، اعلام کرد:  ما این صنعت روبه رشد را ملاحظه می کنیم که بخش های بسیاری را دربرمی گیرد اما چارچوب قانونی و نظارتی در این زمینه وجود ندارد درحالی وجود چنین چارچوبی ضروری است.

پاول، رمزارز و قوانین

نخستین بار نیست که رئیس فدرال رزرو به مسئله مقررات و قانونمند کردن رمزارزها اشاره می کند بلکه پیش از قرارگیری روسیه در کانون توجهات،  وی در این باره صحبت کرده بود.

در ژوئیه سال گذشته، آقای پاول به کنگره گفت که استیبل کوین‌ها، توکن‌های دیجیتال که به ارزهای فیات از قبیل دلار متصل هستند، باید در قالب روش های قیاس پذیر و مطابق با سپرده‌های بانکی و صندوق سرمایه‌گذاری مشترک قانونمند شوند.

علاوه بر آن، آقای پاول در ژانویه  سال جاری اعلام کرد که فدرال رزرو به زودی گزارشی را در رابطه با رمزارزهای بانک مرکزی و کریپتو منتشر خواهد کرد.

در سایر حوزه نظارتی ایالات متحده ، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، گری جنسلر(Gary Gensler)، بارها به ضرورت اعمال مقررات سخت‌تر در صنعت رمزارزها اشاره کرده است

مطلب کامل  بایننس به مدت ۳۰ روز کارمزد معاملات اتریوم را از بازار ETH/BUSD حذف می‌کند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *