ویتالیک بوترین خالق اتریوم حمله روسیه را جنایت خواند

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، یکی از بنیانگذاران اتریوم، روز چهارشنبه به زبان مادری خود نوشت که حمله روسیه به اوکراین “جنایتی علیه مردم اوکراین و روسیه است. بوترین نوشت: از تصمیم پوتین برای کنار گذاشتن راه حل های مسالمت‌ آمیز رفع مناقشه با اوکراین و وارد شدن به جنگ بسیار ناراحت شده ام.

پس از به رسمیت شناختن استقلال دو منطقه جدایی‌طلب در شرق اوکراین در اوایل این هفته، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که روسیه یک عملیات نظامی ویژه در اوکراین انجام خواهد داد که اشاره‌ای پنهان به تهاجم کامل دارد.

در اوایل ماه جاری، بوترین از پوتین، به زبان روسی، خواست تا تنش‌ها را کاهش دهد و در توئیتی نوشت: حمله به اوکراین تنها می‌تواند به روسیه، اوکراین و بشریت آسیب برساند.

بوترین در سال های نزدیک، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در روسیه به دنیا آمد، در سال ۱۳۷۹ نیز با خانواده خود به کانادا مهاجرت کرد، همان سالی که پوتین رئیس جمهور روسیه شده بود. دیمیتری پدر ویتالیک نظرات قوی در مورد مرد قدرتمند روسیه دارد. او در یک مصاحبه‌ در اوایل سال ۲۰۲۱ گفت: او یک KGB است و آن‌ها کسانی هستند که میلیون‌ها روس و اوکراینی را شکنجه کردند و کشتند.

بوترین جوان به دیپلماسی پرداخته است. در سال ۲۰۱۷، او با پوتین در تلاش برای استفاده روسیه از شبکه اتریوم ملاقات کرده بود. البته پوتین قبلا به ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین حمله کرده و آن ها را تخریب کرده بود. او اخیراً با پیشنهاد اینکه منابع انرژی این کشور مزایای رقابتی خاصی در استخراج بیت‌کوین به آن می‌دهد، تلاش بانک مرکزی روسیه مبنی بر ممنوعیت رمزارزها را نادیده گرفت.

اما نه پوتین و نه روسیه هرگز به طور کامل از رمزارزها استقبال نکرده اند، چرا که ماهیت رمزارزها در تضاد با اقتدارگرایی است. بلاکچین های توزیع شده که توسط هزاران نفر در سرتاسر جهان اداره می شوند، غیرحزبی و با طراحی غیرمتمرکز هستند. با این حال، آن ها توسط افرادی با دیدگاه های سیاسی ایجاد می شوند.

بوترین نوشت:یک یادآوری. اتریوم بی طرف است، اما من اینطور نیستم

مطلب کامل  طی بیست و دو ساعت گذشته صرافی‌های سطح بالا به میزان ۱۰۶.۳ میلیون سکه ریپل منتقل کرده اند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *