ویتالیک بوترین از بازار خرسی استقبال می‌کند

به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتال در مراحل اولیه زمستان کریپتو دیگری هستند، اما ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) یکی از بنیانگذاران اتریوم (ETH) تصمیم گرفته است که به نیمه پر لیوان نگاه کند.

در مصاحبه اخیر خود با بلومبرگ، این برنامه نویس برجسته کانادایی-روسی می‌گوید که آن دسته از اعضای صنعت کریپتو که واقعاً چیزهایی می‌سازند، از یک بازار نزولی دیگر استقبال خواهند کرد. به گفته بوترین، کاهش قیمت‌ها می‌تواند حدس و گمان‌ها را در فضای کریپتو از بین ببرد:

آن‌ها از بازار نزولی استقبال می‌کنند، زیرا قیمت‌ها با مقادیر هنگفت افزایش می‌یابند و بدیهی است که این بسیاری از مردم را خوشحال می‌کند، اما در عین حال تمایل زیادی به ایجاد سفته‌بازی‌های کوتاه‌مدت به وجود می‌آورد.

بوترین پیش‌بینی می‌کند که بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال موجود می‌توانند در طول یک بازار نزولی بی‌رحمانه با شکست مواجه شوند و تنها پروژه‌های پایدار قادر به ادامه حیات خواهند بود.

بازار کریپتو طی چند ماه گذشته دچار رکود شدیدی شده است و بیت کوین (BTC) در ۲۴ ژانویه به ۳۲,۹۵۰ دلار سقوط کرد که ۴۴٫۵۶ درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است. اتریوم حتی بدتر از بیت کوین هم عمل می‌کند و در حال حاضر ۴۶٫۰۶ درصد پایین‌تر از بالاترین رکورد خود معامله می‌شود.

سخنان بوترین منعکس کننده نظرات اخیر تیم اوریلی (Tim O’Reilly) است که گفته می‌شود اولین بار او اصطلاح وب ۲ را رایج کرده است. اوریلی اخیراً وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال را با جنون dot-com اواخر دهه ۹۰ مقایسه کرد و ادعا کرد که وب ۳ تنها پس از ورشکستگی دیگری در بازار کریپتو می‌تواند ظهور کند. این استاد فناوری از ارزش‌گذاری‌های عظیم در صنعت ارزهای دیجیتال ابراز تاسف کرد که به اعتقاد او یادآور دوران Pets.com هستند.

ده ها میلیون دلار صرف تبلیغات ارزهای دیجیتال ۲۰۲۲ Super Bowl خاطرات حباب dot-com را مرور کرد. بسیاری از بدبینان بر این باورند که شرکت‌های کریپتو می‌توانند سرنوشتی مشابه شرکت‌های اینترنتی داشته باشند که سهامشان در اوایل دهه ۲۰۰۰ سقوط کرد.

مطلب کامل  تاریخ اجرای به‌روزرسانی مرج اتریوم منتشر شد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *