وزیر خزانه داری ایالات متحده از قانونگذاران ایالات متحده خواست تا یک چارچوب فدرال منسجم در مورد استیبل کوین ها برای مقابله با خطرات ثبات مالی ایجاد کنند

در جلسه سه‌شنبه کمیته بانکداری سنا در مورد گزارش سالانه شورای نظارت بر ثبات مالی به کنگره، موضع قبلی خود را که خواستار یک چارچوب قانونی در مورد استیبل کوین‌ها بود، تکرار کرد. علاوه بر این، وزیر خزانه داری در مورد TerraUSD (UST)، سومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار اظهار نظر کرد که در ۲۴ ساعت گذشته به ۰٫۶۷ دلار کاهش یافت.
پت تومی(Pat Toomey)، سناتور پنسیلوانیا، در پاسخ به سوالاتی به یلن،خاطرنشان کرد که UST یک استیبل کوین الگوریتمی است که «با پول نقد یا اوراق بهادار پشتیبانی نمی‌شود». وزیر خزانه داری افزود که با توجه به رشد بازار، هدف گذاری برای یک “چارچوب فدرال منسجم” در مورد استیبل کوین ها تا پایان سال ۲۰۲۲ بسیار مناسب است.

یلن در شهادت کتبی خود در جلسه استماع گفت که شورای نظارت بر ثبات مالی در حال کار بر روی گزارشی مطابق با فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در مورد دارایی های دیجیتال، شناسایی خطرات بالقوه برای ثبات مالی و همچنین هرگونه شکاف در نظارت نظارتی است. این فرمان از چندین سازمان دولتی خواسته بود تا سیاست‌های خود را به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای توسعه چارچوب ملی در زمینه رمزارزها هماهنگ و یکپارچه کنند.

مطلب کامل  ریودوژانیرو دومین شهر بزرگ برزیل پرداخت مالیات بر دارایی با ارزهای دیجیتال را از سال 2023 ممکن می کند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *