وزارت خزانه داری دستورالعمل ارزدیجیتال را برای جلوگیری از دور زدن تحریم ها را صادر می کند

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز جمعه دستورالعملی صادر کرد که در آن نحوه استفاده از ارز دیجیتال نباید برای دور زدن تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین استفاده شود.

  • در یک پرسش متداول در مورد اینکه آیا تحریم‌های مرتبط با روسیه شامل ارز مجازی نیز می‌شود ، این وزارتخانه نوشت: «افراد آمریکایی، از جمله صرافی‌های ارز مجازی، میزبان کیف پول مجازی، و سایر ارائه‌دهندگان خدمات، مانند آن‌هایی که خدمات تودرتو برای مبادلات خارجی ارائه می‌کنند، به طور کلی ممنوع هستند. از مشارکت یا تسهیل تراکنش‌های ممنوعه، از جمله تراکنش‌های ارز مجازی که افراد مسدود شده در آن منفعت دارند.»

  • پرسش‌های متداول می‌گوید که افراد آمریکایی از مشارکت یا تسهیل تراکنش‌های ممنوعه توسط یک فرد غیرآمریکایی، از جمله تراکنش‌های ارز مجازی که شامل بانک مرکزی فدراسیون روسیه، صندوق ثروت ملی فدراسیون روسیه، یا وزارت دارایی می‌شود، منع شده‌اند. فدراسیون روسیه.»

  • موسسات مالی ایالات متحده نیز به طور کلی از پردازش تراکنش ها، از جمله تراکنش های ارز مجازی، که شامل موسسات مالی هدفمند می شود، منع شده اند.

  • کاخ سفید و گروه کشورهای G7 اوایل روز جمعه اعلام کردند که چنین راهنمایی‌هایی در مورد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با توجه به تحریم‌ها ارائه خواهد شد.

  • رهنمود جدید اندکی پس از آن منتشر شد که سناتور آمریکایی الیزابت وارن (D-Mass.) اعلام کرد که در حال تهیه پیش نویس لایحه ای برای جلوگیری از استفاده الیگارشی روسیه یا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از رمزنگاری برای فرار از تحریم ها است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *