وزارت خزانه داری آمریکا هکرهای کره شمالی را متهم به هک ۶۲۵ میلیون دلاری Axie Infinity کرد

طبق گفته چین آنالیز (Chainalysis)، لازاروس گروپ (Lazarus Group)، یک گروه بدنام جرایم سایبری که گمان می‌رود توسط دولت کره شمالی اداره می‌شود، با هک ۶۲۵ میلیون دلاری رونین نتورک(Ronin Network) مرتبط است.

لیست وزارت خزانه داری ایالات متحده از اتباع ویژه و افراد مسدود شده (SDN)، اکنون شامل این آدرس اتریوم(Ethereum) است که در نقض امنیتی تاریخی نقش داشته است.

آدرس فوق، ۱۷۳۶۰۰ اتریوم و ۲۵٫۵ میلیون رمزارز USDC دریافت کرد. در زمان انتشار این مطلب، این آدرس دارای اتریوم به ارزش ۴۴۵ میلیون دلار است.

 Ronin، یک زنجیره جانبی اتریوم که برای بازی محبوب اکسی اینفنیتی (Axie Infinity) توسعه یافته بود، در اواخر مارس یک نقض امنیتی گسترده را فاش کرد که می تواند یکی از پرهزینه ترین حوادث هک تا به امروز باشد.

اوایل ماه آوریل، اسکای میویس (Sky Mavis)، توسعه دهنده Axie Infinity، ۱۵۰ میلیون دلار به منظور جبران خسارت قربانیان هک جمع آوری کرد.

در اوایل ژانویه، Chainalysis گزارش داد که هکرهای کره شمالی، ۴۰۰ میلیون دلار رمزارز را در سال گذشته به سرقت برده اند که اتریوم، بیشتر این مبلغ را به خود اختصاص داده است. گروه لازاروس که با دفتر اطلاعات اولیه کره شمالی مرتبط است، مسئول بسیاری از حملات بود.

رژیم کیم جونگ اون(Kim Jong Un)، از رمزارزهای دزدیده شده برای حفظ برنامه های موشکی هسته ای و بالستیک خود استفاده می کند.

جدا از شرکت‌های ارز دیجیتال، گروه لازاروس به استودیوی فیلم سونی پیکچرز(Sony Pictures)، بانک مرکزی بنگلادش و شرکت‌های داروسازی نیز حمله کرده است. همچنین پشت حمله سایبری WannaCry بود که تقریباً ۲۰۰۰۰۰ رایانه را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داد

مطلب کامل  پرداخت های کاردانو اکنون می تواند برای بیش از هفت میلیون کسب و کار در دسترس باشد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *