همکاری باب دیلن به عنوان شریک سونی و یونیورسال وارد دنیای متاورس می شود

پلتفرم مبادله‌ی ان اف تی Snowcrash که بر بستر سولانا عمل می‌کند اعلام کرده است که دو شرکت بزرگ موسیقی در جهان یعنی Sony Music و Universal Music Group رسما با این پلتفرم شریک شده‌اند.

این دو کمپانی موسیقی، مجموعه‌های NFT باب دیلن و مایلز دیویس را در اواخر امسال و پیش از ادغام گسترده‌تر با فهرست هنرمندان خود، منتشر خواهند کرد. جسی دیلن، پسر باب دیلن، یکی از بنیانگذاران پلتفرم Snowcrash است.این نام از رمان علمی تخیلی نیل استفنسون در سال ۱۹۹۲ که اصطلاح متاورس را نیز ابداع کرده، برگرفته شده است.

باب دیلن سرمایه گذاری بزرگی برای هر دو کمپانی محسوب می‌شود: UMG در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۰۰ میلیون دلار برای کاتالوگ آهنگ‌های وی هزینه کرده، و سونی نیز در سال گذشته حقوق موسیقی ضبط شده او را به قیمت بیش از ۱۵۰ میلیون دلار خریداری کرد.

دیلن جوان در بیانیه ای تصریح کرد که بازار فعلی ان اف تی ها فقط نوک کوه یخ (اشاره به جزئی از یک کل عظیم) است. علت انتخاب بلاک چین سولانا از طریق شبکه اتریوم برای راه اندازی این پلتفرم مسائل زیست محیطی بوده است.

Snowcrash با صرافی‌های ان اف تی موجود مبتنی بر Solana مانند MagicEden و Solanart، که دو صرافی پیشرو از نظر حجم معاملات در زنجیره هستند، رقابت خواهد کرد. دنیس کوکر، رئیس تجارت دیجیتال سونی بیان داشت که سونی موزیک با Snowcrash همکاری می‌کند تا «طیف وسیعی از فرصت‌ها را با تمرکز بر ارائه تجربیات کاربرپسند و در دسترس هم برای سازندگان و هم برای طرفداران ایجاد کند».

مایکل نش، معاون اجرایی یونیورسال موزیک، با تکرار این احساس، گفت: «ان اف تی هنرمندان ما را قادر می‌سازد تا نفوذ فرهنگی خود را در خط مقدم نوآوری افزایش دهند». Snowcrash همچنین یک سرمایه گذاری مشترک با صرافی ارزهای دیجیتال FTX داشته و شریک استراتژیک Solana Labs نیز هست.

صنعت موسیقی به طور گسترده‌تری به ان اف تی به عنوان راهی برای کسب درآمد بیشتر از محتوا و ایجاد جوامع منحصربه‌فرد علاقه زیادی نشان داده است، هنرمندان محبوبی مانند Nas، Steve Aoki و Kings of Leon هر کدام میلیون‌ها دلار از فروش ان اف تی به دست آورده‌اند. سونی و یونیورسال اولین برندهای موسیقی بزرگی نیستند که وارد فضای وب ۳ می شوند.به عنوان مثال گروه موسیقی وارنر در این حوزه با بازی کسب درآمد Splinterlands همکاری می‌کند.

اوانا روکساندرا، مدیر ارشد دیجیتال و معاون اجرایی توسعه کسب‌وکار در گروه موسیقی وارنر بیان داشت که ساخت بازی‌های توکن‌سازی شده سفارشی به این گروه اجازه می‌دهد تا «جریان‌های درآمدی جدیدی را برای هنرمندان ما که به این فضا علاقه‌مند هستند ایجاد کرده و در عین حال نقش هواداران و جامعه را ارتقا بخشد.

مطلب کامل  اتریوم دومین رمزارز بزرگ با کم شدن سرخوشی ناشی از ادغام به عملکرد ضعیف خود ادامه می دهد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *