هزینه های شبکه اتریوم ارزان ترین کارمزدی است که در بیش از ده ماه گذشته دیده شده است

در روز یکشنبه، میانگین کارمزد انتقال ETH به ۲٫۹۶ دلار در هر تراکنش کاهش یافت. در ادامه ی روز، میانگین کارمزدهای اتر کمی بالاتر رفته و به ۰٫۰۰۲ اتر یا ۳٫۵۶ دلار در هر انتقال رسیده است.

کارمزد تراکنش های اتریوم مدت هاست تا این حد پایین نبوده است. Bitcoin.com News این واقعیت را پوشش می دهد که هزینه های گس از اواسط فوریه  کاهش یافته و در هفته اول مارس کارمزد تراکنش های اتریوم به بالای ۱۰ دلار رسیده بود.

آخرین باری که میانگین کارمزدهای ETH به زیر ۳ دلار کاهش یافت، در ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۱ یا تقریباً ده ماه پیش بود. در واقع، طی چند هفته در ژوئیه ۲۰۲۱، میانگین هزینه گس برای استفاده از شبکه لایه یک اتریوم (L1) بین کمتر از ۳٫۰۰ تا کمی بالاتر از ۸٫۰۰ دلار در هر انتقال بوده است.

علاوه بر کاهش متوسط ​​هزینه های اتریوم به پایین ترین حد، هزینه های متوسط گس ​​در این هفته نیز کاهش زیادی داشته است. به عنوان مثال، در ۸ مارس ۲۰۲۲ هزینه انتقال اتر با اندازه متوسط ​​۰٫۰۰۱۴ ETH یا ۳٫۷۳ دلار در هر انتقال بود، و امروز ۰٫۰۰۰۸۶ اتر یا ۱٫۵۶ دلار است.

علاوه بر این، هزینه فروش در پلتفرم Opensea حدود ۱۰٫۶۳ دلار در سطح بالا و ۱۰٫۲۶ دلار برای هزینه کمتر است. مبادله سکه ها در یک پلتفرم صرافی غیرمتمرکز (dex) مانند Uniswap امروز ۹٫۶۹ دلار در سطح بالا است، در حالی که در سطح پایین می تواند ۹٫۳۶ دلار برای هر تراکنش هزینه داشته باشد.

هزینه جابجایی یک توکن ERC20 مانند USDT یا USDC حدود ۴٫۳۷ دلار در هر انتقال است. از نظر مجموع جوایز استخراج اتریوم ۲۴ ساعته، ماینرها در روز یکشنبه ۲۹ می (۸ اسفند) تقریباً ۵۰,۲۴۱,۴۸۹ دلار به دست آوردند. این حدود ۹۴٫۷ درصد از کارمزدهایی است که استخراج کنندگان بیت‌کوین در روز یکشنبه کسب کردند، زیرا استخراج کنندگان بیت‌کوین در طی استخراج بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۳,۰۳۵,۲۰۰ دلار پاداش استخراج دریافت کردند.

مطلب کامل  بهترین ارزهای دیجیتال دنیا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *