نشر ویدئوی جعلی از ایلان ماسک برای کلاهبرداری ارز دیجیتالی

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، به ویدئویی که ادعا می‌شود در حال تبلیغ یک پروژه رمزنگاری تقلبی است، واکنش نشان داده است.

در توییتی که اخیراً منتشر شده است، میلیاردر اظهار داشت که این شخص “قطعا” او نیست.

این ویدیوی دیپ‌فیک که اوایل این هفته در توییتر منتشر شد، با هدف جذب سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در یک پلتفرم معاملاتی که ۳۰ درصد بازده سپرده‌های ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد، است.

بسیاری از طرفداران Dogecoin از کیفیت پایین ویدیو ایراد گرفتند و ادعا کردند که صدای ماسک به نظر روباتیک و نامفهوم است. یکی از کاربران توییتر در توییتی نوشت: “این یک دیپ فیک افتضاح است.”

بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران Dogecoin، معتقد است که کسانی که به اندازه کافی احمق هستند که در دام چنین ویدئوی ساختگی بیفتند، سزاوار این هستند که پول خود را از دست بدهند.

دیپ‌فیک قطعه‌ای از رسانه مصنوعی است که به‌طور قانع‌کننده‌ای تغییر کرده است تا کسی را وادار به انجام کارهایی کند که واقعاً در زندگی واقعی اتفاق نیفتاده است.

ایجاد کلون های با کیفیت بالا به منابع محاسباتی گران قیمت نیاز دارد. آنها معمولاً با کمک یک شبکه متخاصم مولد (GAN) ایجاد می شوند.

با پیچیده تر شدن دیپ فیک ها، نیاز فوری به ابزارهای تشخیص قابل اعتمادی وجود دارد که بتوان از آنها برای شناسایی رسانه های دستکاری شده استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *