میزان ETHهای سهام‌گذاری‌شده در اتریوم ۲ به ۱۰درصد از کل عرضه درگردش رسید

قرارداد واریز برای استیک اتریوم(ETH) در زنجیره Beacon در روز جمعه به موجودی ۱۲ میلیون اتر رسید. کل ارزش قفل شده اتر در قرارداد Eth2 حدود ۳۴٫۵ میلیارد دلار است.
قرارداد واریز در نوامبر ۲۰۲۰ راه اندازی شد و در حال حاضر حدود ۱۰٪ از کل عرضه در گردش اتر را در اختیار دارد.
Beacon Chain اولین گام مهم در انتقال اتریوم از یک مدل اجماع اثبات کار (PoW) به یک مدل اجماع اثبات سهام (PoS) است. یک معامله گر باید حداقل ۳۲ اتر سرمایه گذاری کند تا اعتبار سنجی در Eth2 شود. بنابراین بزرگترین قرارداد Beacon Chain به ارزش ۳۴٫۵ میلیارد دلار نشان دهنده تقاضا و اعتماد بسیار زیاد به Eth2 آینده است.
توسعه دهندگان اتریوم آزمایش شبکه PoS را در ماه دسامبر آغاز کردند، اما تاریخ ادغام آزمایشی ژوئن ۲۰۲۲ دوباره به تعویق افتاد و در پی آن تاریخ خاص دیگری برای ادغام ارائه نشد.

بزرگ‌ترین ارتقای اتریوم از زمان آغاز به کار با چالش‌های متعدد و تأخیرهای مداوم در این راه مواجه بوده است. با این حال، با وجود همه اینها، قرارداد واریز با بیش از ۲ میلیون اتر واریز شده در دو ماه گذشته به طور قابل توجهی رشد کرده است.
طرفداران بیت کوین مانند جک دورسی معتقدند که حرکت اتریوم به PoS احساسات مختلفی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است، جایی که از یک طرف گروه آگاه به انرژی این حرکت را ستایش کرده و ادعا می کند که مصرف شبکه را تا ۹۰ درصد کاهش می دهد. اجماع استخراج PoS نسبت به PoW متمرکزتر و امنیت کمتری دارد.

ادغام زنجیره Beacon در شبکه اصلی اتریوم، انتقال به Eth2 را تکمیل می کند. انتظار می‌رود ادغام آتی، شبکه اتریوم را با پردازنده‌های پرداخت متمرکز همتراز کند و با کمک شاردینگ (پردازش موازی) سرعت پردازش پرداخت آن را چندین برابر افزایش دهد.

مطلب کامل  افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *