میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به کمترین مقدار خود در دو سال گذشته رسید

کالین وو (Colin Wu)، روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس چینی کریپتو گفته است که کارمزد تراکنش های بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح از ژوئن ۲۰۱۹  کاهش یافته و تقریباً نسبت به یک سال گذشته ۶۲ دلار کمتر شده است.

این روزنامه نگار به داده های ارائه شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant مستقر در کره جنوبی استناد کرده است.

طبق گفته این شرکت داده، کارمزد تراکنش بیت کوین از اوج تاریخی ۶۲/۷ دلاری که در آوریل گذشته مشاهده شد به ۱/۰۳۹ دلار در هر تراکنش کاهش یافته است. این کاهش آن را به پایین ترین سطح در دو سال اخیر تبدیل می کند، زیرا در ژوئن ۲۰۱۹  متوسط ​​کارمزد بیت کوین تقریباً ۶/۵ دلار بود.

در دفعات قبلی که کارمزدهای بیت کوین بالا و پایین می رفت، افت همزمان آن با قیمت بیت کوین اتفاق می‌افتاد. در ۲۳ دسامبر سال ۲۰۱۷  زمانی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در نزدیکی ۲۰،۰۰۰ دلار رسید، میانگین کارمزد برخی از تراکنش های آن ۵۴/۹ دلار بود.

با این حال، پس از کاهش قیمت طی چند ماه آینده، کارمزد تراکنش ها به ۰/۱۶۱ دلار کاهش یافت. در اینجا باید توجه داشت که گاهی اوقات معامله گران تصمیم می گیرند که اگر می خواهند تراکنش سریعتر تأیید شود، کارمزد بیشتری بپردازند، زیرا ماینرها نقل و انتقالات “گران‌تر” را از mempool بیت کوین انتخاب می کنند و ابتدا آنها را در بلوک جدید داده ها قرار می دهند.

اوایل امروز، قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی به زیر سطح ۳۹،۰۰۰ دلار در منطقه ۳۸،۵۰۰ دلار رسید.

مطلب کامل  بایننس صندوق سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری برای کمک به پروژه‌های ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *