ممنوعیت فعالیت خودپردازهای رمزارزی داخل کشور توسط مقامات مالی بریتانیا

مرجع رفتار مالی (FCA)، تنظیم کننده مالی مرکزی بریتانیا، حکمی را در مورد وجود دستگاه های خودپرداز بیت کوین (BTC) در داخل این کشور جزیره ای صادر کرده است.
در چیزی که برای بسیاری در صنعت تعجب آور بود، مقامات بریتانیا دستور شدید «تعطیل یا اقدام بیشتر» را به اپراتورهای دستگاه های خودپرداز بیت کوین صادر کرده و قصد آنها را برای تماس با این شرکت ها برای تأیید این اطلاعیه بیان کرده است.
این ناظر فقدان ساختار نظارتی، پتانسیل پرخطر دارایی های در حال نوسان و اهمیت رعایت اصول تعیین شده در مقررات پولشویی (MLR) را به عنوان دلایل اصلی برای اجرا ذکر کرد.
ما نگران دستگاه‌های خودپرداز رمزارزی هستیم که در بریتانیا کار می‌کنند و بنابراین با اپراتورها تماس می‌گیریم و دستور می‌دهیم که دستگاه‌ها خاموش شوند یا اقدامات بعدی انجام شود.»
FCA از آگوست ۲۰۲۰ به ۳۳ شرکت رمزارزی تحت چارچوب MLR مجوز ثبت اعطا کرده است که مهمترین آنها عبارتند از: جمینای اروپا، شرکت هلدینگ Kraken Payward ، گلکسی دیجیتال انگلستان و eToro.

علاوه بر این، FCA به ۲۲ شرکت تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲  وضعیت ثبت موقت ارائه کرده است که در آن زمان تصمیم گیری در مورد اعتبار درخواست آنها مشخص خواهد شد. این شرکت‌ها شامل شرکت‌هایی مانند Blockchain Access UK Limited (blockchain.com)، Copper Technologies (UK) Limited، Revolut Ltd و Wirex Ltd، و غیره هستند.
داده های تحلیلی انجام شده توسط Coin ATM Radar نشان می دهد که ۸۱ دستگاه خودپرداز بیت کوین در بریتانیا وجود دارد که توسط هشت شرکت اداره می شوند. کلمه ارائه شده توسط FCA این است که هیچ یک از ۳۳ شرکت تایید شده مدارک مناسبی را ثبت نکرده اند یا به وضعیت مجوز برای فعالیت خدمات خودپرداز بیت کوین در حوزه قضایی نرسیده اند و بنابراین سایر شرکت ها باید به عنوان شرکت های غیرقانونی تلقی شوند

مطلب کامل  بی‌ان‌بی چین یک نقشه راه فنی یک ساله برای توسعه اکوسیستم خود منتشر کرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *