مقامات ارشد فدرال رزرو به‌زودی از خرید ارزهای دیجیتال منع می‌شوند

فدرال رزرو ، روز جمعه خبر از تصویب برخی از قوانین جدید داد که بر اساس آنها ، مقامات ارشد بانک مرکزی ایالات متحده از خریداری طیف وسیعی از انواع سرمایه گذاری ها از سهام گرفته تا رمزارزها منع می شوند.

طبق این اطلاعیه، این قوانین در رابطه با سرمایه گذاری مقامات از اول ماه مه(۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) اجرایی می شود و مقامات متاثر از این قوانین ، یک سال فرصت خواهند داشت که کلیه دارایی های غیرمجاز را از سبدسرمایه گذاری خود خارج کنند. مقاماتی که به تازگی به فدرال رزرو پیوسته اند ، نیز از تاریخ اجرای این قوانین ،شش ماه فرصت خواهند داشت که از این امر پیروی کنند.

بدین ترتیب ، مقامات ارشد فدرال رزرو ایالات متحده سهام در آینده از نگه داری اوراق قرضه، رمزارزها و برخی سرمایه گذاری های دیگر منع خواهند شد. این قوانین درحالی اعلام می شود که پیشتر فعالیت های معاملاتی بحث برانگیزی در این بانک ملاحظه شد که منجر به کناره گیری چهره های سرشناس از بانک در سال گذشته شد.

بر اساس مقرراتی که به اتفاق آرا از سوی کمیته بازار باز فدرال تنظیم سیاست (FOMC) تصویب شده است، رهبران این بانک مرکزی از جمله رئیس و معاون فدرال رزرو و همچنین روسای بانک های منطقه ای نیز مجاز به نگهداری ارز خارجی ویا ورود به پوزیشن فروش کوتاه مدت و معاملات اهرمی نخواهند بود.

گفتنی است که کمیته فدرال بازار باز تصمیمات سیاست گذاری حائز اهمیتی را برای این بانک مرکزی اتخاذ می کند که پیامدهای مداومی برای بازارهای جهانی به دنبال دارد.

انتظار می رود کمیته فدرال بازار باز در نشست ماه آینده خود، برای نخستین بار از زمانی که ویروس کووید-۱۹ منجر به بحران در بزرگترین اقتصاد جهان شد، نرخ بهره را از صفر افزایش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *