معیارهای آنچین به چشم انداز نزولی بیت کوین اشاره میکند

ارائه دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین، گلسنود، سناریوی نزولی را برای بیت کوین به تصویر کشیده است، چرا که معیارهای آنچین نشان می دهد که افزایش فشار فروشبه زودی اتفاق خواهد افتاد.. در گزارش تحلیلی هفتگی خود در ۲۱ فوریه، شرکت معیارهای آنچین Glassnode گفت که گاوهای بیت کوین با توجه به داده‌های نزولی شبکه «با چند وضعیت مخالف مواجه می‌شوند».

محققان به ضعف عمومی در بازارهای جریان اصلی در کنار مسائل ژئوپلیتیکی گسترده‌تر به عنوان دلیل احساس خطر فعلی برای دارایی‌های کریپتو اشاره کردند.

« ضعف در بیت کوین و بازارهای سنتی، از افزایش ریسک و عدم قطعیت مرتبط با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه مارس، ترس و نگرانی از وضعیت اوکراین و همچنین ناآرامی های مدنی در کاناد منعکس شده است..»

این موسسه افزود که با عمیق تر شدن روند نزولی، “احتمال تداوم بازار نزولی نیز می تواند افزایش یابد.” بیت کوین در حال حاضر با کاهش ۴۷ درصدی نسبت به بالاترین سطح تاریخ نوامبر خود روبرو شده است و در ۱۵ هفته گذشته روند نزولی داشته است.

عدم وجود فعالیت آنچین یکی از سیگنال‌های مشخص بازار نزولی بیت کوین است. تعداد آدرس‌ها یا نهادهای فعال در حال حاضر در کران پایین کانال نزولی بازار قراردارند که فعالیت آنچین را در دوره‌های بازارهای فرعی یا نزولی نمایش می‌دهد، که نشان‌دهنده کاهش تقاضا و علاقه است.

تعداد اشخاص فعال در شبکۀ بیت کوین

Glassnode گزارش داد که حدود ۲۱۹۰۰۰ آدرس در ماه گذشته خالی شده است که نشان می دهد؛ این شاخصی است که می تواند آغاز دورۀ خروج کاربران از شبکه باشد. این شاخص میتواند قیمت واقعی هولدر کوتاه مدت را بر اساس هزینه کل محاسبه کرد که ۴۷۲۰۰ دلار بود به این معنی که میانگین ضرر و زیان در قیمت های فعلی برای کسانی که هنوز دارایی را در اختیار دارند حدود ۲۲٪ است.

هر چه سرمایه‌گذاران مدت بیشتری از موقعیت خود غافل شوند، و هر چه بیشتر در معرض ضرر قرار گیرند، احتمال اینکه کوین‌های هولد شده خرج و فروخته شوند، بیشتر می‌شود.

مطلب کامل  باشگاه فوتبال منچسترسیتی همکاری خود با صرافی OKX را جهت مبادله ارزهای دیجیتال آغاز کرده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *