معاون فرماندار RBI: ممنوعیت رمزارزهای دیجیتال عاقلانه ترین انتخاب برای هند است

تی. رابی سانکار(T. Rabi Sankar) از بانک مرکزی هند، ارزهای دیجیتال را با طرح‌های پونزی مقایسه کرد و گفت که ممنوع کردن آنها، نه تنظیم آنها، “عاقلانه ترین انتخاب” برای دولت هند است.
سانکار، معاون فرماندار RBI، در یک سخنرانی کلیدی در ۱۴ فوریه(۲۵ بهمن) به مخاطبان گفت که “ما همچنین دیدیم که ارزهای دیجیتال به عنوان ارز، دارایی یا کالا قابل تعریف نیستند.”
“کریپتوکارنسی‌ها، دارایی‌های مالی یا دارایی‌های واقعی یا حتی دارایی‌های دیجیتال نیستند. بنابراین، نمی‌توان آن‌ها را توسط هیچ تنظیم‌کننده‌ی بخش مالی تنظیم کرد. نمی‌توان چیزی را تنظیم کرد که نتوان آن را تعریف کرد.”
سانکار احساس می‌کند که تنظیم مقررات کریپتو در نهایت استفاده از آن به‌عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش و حتی در برخی موارد ارز را نادیده می‌گیرد. صرفاً تنظیم آن می تواند شبیه تشویق استفاده از آن در چارچوبی باشد که توسط دولت تعیین شده است. با این حال، او اذعان می‌کند که برخی از افراد همچنان در صورت ممنوعیت رمزارز از آن استفاده می‌کنند، همانطور که “قاچاق مواد مخدر علیرغم ممنوعیت یک پدیده شایع است.”

او همچنین اشاره کرد که اجازه وجود ارزهای دیجیتال در یک اکوسیستم تحت سلطه فیات «مسلماً تأثیر بی‌ثبات‌کننده‌ای بر ثبات پولی و مالی یک کشور خواهد داشت». اگر کریپتو تنظیم شود تا بتوان از آن به عنوان دارایی سرمایه گذاری استفاده کرد، سانکار گفت که ابزار آن به عنوان یک ذخیره ارزش افزایش می یابد و می تواند کاربران بیشتری را از روپیه دور کند.
سانکار جمله ای در خصوص ارزش واقعی ارزهای دیجیتال بیان کرد:
“همچنین، بر خلاف ارزش روپیه که توسط سیاست های پولی و وضعیت آن به عنوان پول قانونی تثبیت شده است، ارزش دارایی های رمزارزی صرفاً بر این انتظار است که دیگران نیز آنها را ارزش گذاری کرده و استفاده کنند.”
هند یکی از کشورهایی است که شرکت‌های رمزارزی و قانون‌گذاران آن خواستار شفافیت بیشتر مقرراتی برای هدایت اقدامات خود شده‌اند. بدون چنین وضوحی، برای کسب و کارها دشوار است که برنامه های بلندمدتی برای محصولات و خدمات خود تدوین کنند که مطمئن باشند هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارند.

مطلب کامل  صرافی ارزهای دیجیتال کوین فلکس امکان برداشت را به حالت تعلیق درآورد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *