لایحه تنظیم ارزهای دیجیتال در برزیل برای اولین بار به مجلس سنا می رسد

مجلس سنای برزیل قرار است به لایحه‌ای رای دهد که این کشور را به بزرگترین کشور آمریکای لاتین برای تنظیم ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند و قانونگذاران امیدوارند استفاده از آنها در سراسر کشور افزایش یابد.

این لایحه کریپتو به اتفاق آرا توسط کمیته امور اقتصادی سنا در ۲۲ فوریه تصویب شد و این شانس رای‌گیری در مجلس سنا را افزایش می‌دهد. پس از تصویب در سنا و مجلس، به رئیس جمهور ژایر بولسونارو (Jair Bolsonaro) ارسال خواهد شد تا به قانون رسمی تبدیل شود.

این لایحه «دستورالعمل‌هایی برای ارائه خدمات دارایی مجازی» ارائه می‌کند. سناتور برزیلی ایراجا آبرو (Irajá Abreu) در ۲۲ فوریه گفت که امیدوار است این لایحه جرایم مالی حوزه ارزهای دیجیتال را کاهش دهد.

هدف این پروژه مهار یا محدود کردن اقدامات غیرقانونی مانند پولشویی، فرار مالیاتی و بسیاری از جرایم دیگر است. این بازار قانونی است، اما استثنائاتی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود.

سناتور آبرو که این لایحه را ابتدا در سال ۲۰۱۹ پیشنهاد کرد، در ۲۲ فوریه به بلومبرگ گفت:

هنگامی که این قانون تصویب شد، روند به این صورت خواهد بود که کریپتو به طور گسترده‌ای در سوپرمارکت‌ها، کسب‌و‌کارها و حتی در یک نمایندگی خودرو به کار گرفته می‌شود.

لایحه کریپتو قرار است در مجلس سنای برزیل به رأی گذاشته شود.

این لایحه، ارزهای دیجیتال را به عنوان «نماینده دیجیتالی ارزشی که می‌تواند به وسیله ابزارهای الکترونیکی معامله یا منتقل شود و برای انجام پرداخت‌ها یا اهداف سرمایه‌گذاری استفاده شود» تعریف می‌کند.

بر اساس این لایحه، کارگزار یا صرافی کریپتو یک شخص حقوقی است که اجازه «مشارکت در خدمات و تدارکات مالی» را می‌دهد و مبادلات بین ارزهای دیجیتال و ارز فیات، ارزهای دیجیتال و سایر، انتقال ارزهای دیجیتال و نگهداری از ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهد.

اگر این لایحه تصویب شود، برزیل به بزرگترین کشور آمریکای لاتین تبدیل می‌شود که ارزهای دیجیتال را تنظیم می‌کند. احتمالاً شناخته‌شده‌ترین کشور لاتین که چنین مقرراتی دارد، السالوادور است که نایب بوکل (Nayib Bukele) رئیس‌جمهور آن در مورد بلندپروازی‌های خود مبنی بر مستقل کردن کشور از وابستگی به دلار آمریکا از طریق استفاده از بیت کوین (BTC) صحبت کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *