قیمت بیت کوین در آستانه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به ۳۸ هزار دلار می رسد

بیت‌کوین در روز سه‌شنبه در حدود سطح ۳۸۰۰۰ دلاری نوسان می کند و اکثر رمزارزها نیز با توجه به احتیاط سرمایه گذاران نسبت به نشست دو روزه پیش روی فدرال رزرو ایالات متحده، راکد حفظ شده اند. تا حد زیادی انتظار می رود بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را افزایش دهد که در اثر آن ، سیاست پولی آسانی که منجر به افزایش قیمت رمزارز تا سال ۲۰۲۱ شد ، پایان می یابد.

این نشست به همراه نشست خبری بعد از ظهر روز چهارشنبه آغاز می شود. رئیس فدرال رزرو ، جروم پاول اخیراً در بحبوحه افزایش نرخ تورم عنوان کرد که گویا از افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره حمایت می کند. داده‌های هفته گذشته حاکی از آن بود که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه فوریه ۷٫۹ درصد افزایش یافت.

افزایش نرخ بهره به احتمال زیاد برای کریپتو چندان مطلوب نیست

انتظار می رود رمزارزها به افزایش نرخ بهره واکنش منفی نشان دهند. افزایش نرخ‌های وام‌دهی، میزان نقدینگی در بازار را کاهش می‌دهد و به نوبه خود جریان سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها را کمتر می کند. نرخ‌ بهره بالاتر همچنین قدرت خرید سرمایه‌گذاران حقیقی را کاهش می‌دهد.

احساسات بازار نسبتا پیش از این نشست، منفی بوده است. هفته گذشته، بیت کوین و سایر دارایی ها پس از انتشار داده های نرخ تورم عقب نشینی کردند.

در ماه‌های اخیر، اغلب جامعه کریپتو در زمینه تورم و اثر نزولی احتمالی آن بر این بازار بحث کرده اند.

موضع فدرال رزرو در قبال جنگ روسیه و اوکراین

موضع فدرال رزرو در قبال جنگ روسیه و اوکراین، کانون اصلی تمرکز در این نشست خواهد بود. بحران اوکراین بازارهای مالی را دچار ناآرامی شدیدی کرد. جنگ قیمت نفت و مواد غذایی را افزایش داد که به احتمال زیاد منجر به افزایش نرخ تورم در ایالات متحده می شود. از این رو ، این شرایط می تواند فدرال رزرو را وادار به اتخاذ رویکردی تندتر در برابر تورم کند.

نگرانی ها از رشد نرخ تورم، افزایش نرخ بهره و تداوم جنگ روسیه و اوکراین، نقش مهمی را در سقوط بازار رمزارزها ایفا کرده است. این روند همچنین در بازار سهام نیز دنبال شده است

مطلب کامل  استخراج بیت کوین در حال حاضر سودآوری ندارد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *