فروش NFTهای متاورس یوگا لبز باعث رشد شدید کارمزدهای شبکه اتریوم شد

استارت آپ Yuga Labs، پدید آورنده مجموعه Bored Ape Yacht Club (BAYC)، با ارزش ۴ میلیارد دلار، شنبه شب متاورس دیگری را راه اندازی کرد که شبکه اصلی اتریوم را بسیار شلوغ کرده و قیمت گس اتریوم را افزایش داده بود.

در کمتر از ۲۴ ساعت، آزمایشگاه یوگا بیش از ۵۶۱ میلیون دلار فقط از فروش NFT متاورس The Otherside کسب کرده است. NFTهای بازی متاورس آینده یوگا لبز توکن های بلاکچین منحصر به فردی هستند که نشان دهنده مالکیت یک دارایی دیجیتال یا فیزیکی است.

حدود ۵۵۰۰۰ NFT هرکدام به ارزش ۳۰۵ APE فروخته شد، که به این معنی است که با توجه به قیمت Apecoin (تقریباً ۱۹ دلار) در زمان ضرب، هر توکن NFTحدود ۵۸۰۰ دلار قیمت داشت. درآمد کل آزمایشگاه یوگا از این فروش بیش از ۳۱۸٫۷ میلیون دلار بوده است.

بر اساس داده‌های CryptoSlam، این توکن ها تاکنون بیش از ۲۴۲ میلیون دلار در کل، حجم ثانویه معامله داشته است. از این رقم، بیش از ۱۹۰ میلیون دلار در OpenSea بوده است.

با توجه به تعداد بالای NFT و تقاضای بیشتر، فروش Otherdeed که در ساعت ۹ بعد از ظهر شنبه شب به وقت شرقی شروع شد، بلافاصله باعث افزایش گس اتریوم شد. ترافیک کاوشگر بلاک Etherscan همچنین منجر به گزارش هایی شد مبنی بر اینکه سایت برای بسیاری از کاربران کار نمی کرده است.

هنگامی که افزایش ناگهانی تقاضا برای تراکنش‌ های سریع، شبکه را مسدود می‌کند، می‌تواند در زنجیره‌ های اثبات کار مانند اتریوم اتفاق بیفتد و هزینه‌ ها را افزایش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *