طرح دو کوان برای احیای لونا با کسب ۶۵ درصد آرا تصویب شد

طرح ایجاد یک زنجیره پیدایش جدید برای ترا LUNA با ۶۵ درصد رأی مثبت، ۲۰ درصد «ممتنع» و ۱۳ درصد «مخالف» با حق وتو به تصویب رسیده است. بنابراین، در ۲۷ می  یک بلاک چین جدید فقط برای LUNA در بلوک ۰ راه اندازی می شود و توکن فعلی LUNA به Luna Classic تغییر نام می‌دهد.

زنجیره جدید انشعابی از بلاک چین فعلی ترا نخواهد بود. با این حال، یک گزارش از توکن های هولدرها در قبل و بعد از حمله گرفته می‌شود تا پس از راه‌اندازی توکن‌ها به هولدرهای Luna Classic ارسال شوند. سیستم رأی گیری مورد استفاده در مدیریت بلاک چین ترا در طول این بحران مشکلات زیادی داشته است.

با این حال، در نهایت تصمیمی در مورد جهت‌گیری آینده این اکوسیستم گرفته شده است. بسیاری از پروژه ها حمایت خود را از زنجیره جدید نشان داده اند. در حال حاضر مشخص نیست که در دراز مدت چه اتفاقی برای زنجیره اصلی ترا خواهد افتاد. آیا برخی از پروژه ها به ساخت لونا کلاسیک ادامه خواهند داد؟ آیا اصلا اتصال UST بازیابی می‌شود؟ فعلا فقط حدس و گمان وجود دارد، اما همه نگاه ها به عرضه توکن جدید LUNA در ۲۷ می خواهد بود.

با توجه به برنامه توزیع مشخص شده در این طرح، هولدرهای توکن قدیمی LUNA با توکن‌ های جدید ایردراپ خواهند شد. با این حال، تنها پنج روز قبل از پایان رای گیری، ترا این طرح را با تغییرات بحث برانگیز زیر اصلاح کرد:

“توزیع هولدرهای Luna قبل از حمله – برای همه هولدرها با بالانس ۱۰ هزار لونا یا کمتر، قفل ۳۰٪ توکن های جدید در زمان راه‌اندازی باز می‌شود. ۷۰٪ باقی‌مانده پس از ۲ سال واگذار می‌شود. این کار برای اطمینان از این است که هولدرهای کوچک Luna دارای پروفایل نقدینگی اولیه مشابهی باشند. این تقسیم بندی ۹۹/۸۱٪ کیف پول های Luna را پوشش می‌دهد در حالی که فقط نماینده ۶/۴۵٪ از کل Luna ها را در قبل از حمله خواهد بود.

توزیع هولدرهای UST پس از حمله – ۱۵٪ → ۲۰٪. این کاهش برای اطمینان از این است که توزیع توکن های مربوط به depeg با توزیع توکن های استیک کنندگان اصلی (قبل از حمله به Luna) برابر است. ۵٪ پس انداز شده هم به استخر جامعه می‌رود.

افزایش توکن های شناور اولیه: تمام توزیع های شناور اولیه از ۳۰٪ → ۱۵٪ برای افزایش مقدار توکن های اولیه تغییر یافته است.”

این اصلاحات توکن های توزیع شده را به صورت زیر تغییر می‌دهند:

استخر انجمن: ۳۰٪
٪۱۰ برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است
هولدرهای LUNA قبل از حمله: ۳۵٪ (با برنامه های زمانی مختلف برای باز کردن قفل)
هولدرهای UST قبل از حمله: ۱۰٪ (قفل ۳۰٪ آنها در زمان راه‌ندازی باز می شود)
هولدرهای LUNA پس از حمله: ۱۰٪ (قفل ۳۰٪ آنها در زمان راه‌ندازی باز می شود)
هولدرهای UST پس از حمله: ۱۵٪ (قفل ۳۰٪ آنها در زمان راه‌ندازی باز می شود)
حدود ۱۷ درصد از اکوسیستم به این طرح رأی ندادند، اما تنها ۱۳ درصد رأی به وتو برای جلوگیری از تصویب آن کافی نبود. حداقل ۳۳ درصد از آرا باید این طرح را رد می‌کردند تا شکست بخورد. از آنجایی که این اتفاق نیفتاد و حد نصاب بیش از ۴۰ درصد به دست آمد، رای به تصویب رسید و می توان کار برای راه اندازی بلاک چین جدید آغاز کرد.

مطلب کامل  پلیس مالزی بیش از ۱٬۷۰۰ ماینر بیت کوین را از بین برد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *