صرافی کریپتو بایننس تراکنش های مسترکارت و ویزا کارت منشا گرفته از فدراسیون روسیه را مسدود کرده است

پلتفرم معاملاتی این اقدام را پس از تصمیم غول های پرداخت آمریکایی برای توقف عملیات در روسیه به دلیل تهاجم نظامی این کشور به اوکراین اعلام کرد.

روس ها نمی توانند از Mastercard و Visa Card خود در Binance استفاده کنند

از روز چهارشنبه، ۹ مارس تمامی تراکنش‌های آغاز شده با کارت‌های مسترکارت و ویزا منشا گرفته از روسیه در بایننس در دسترس نخواهد بود. بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات توضیح داد که این به دلیل تصمیم پردازنده های پرداخت ایالات متحده برای تعلیق فعالیت های خود در فدراسیون روسیه است.

این پلتفرم همچنین خاطرنشان کرد که تمامی تراکنش‌های آغاز شده با کارت‌های مسترکارت و ویزا منشا گرفته از توسط مؤسسات مالی خارج از روسیه، در داخل کشور از طریق بایننش در دسترس نخواهد بود که همچنین مطابق با تغییرات سیاست اعلام شده توسط دو شرکت خدمات مالی می باشد.

Forklog به نقل از یک نماینده این شرکت گزارش داد که محدودیت ها فقط برای سرویس رمزنگاری به فیات بایننس اعمال می شود. این سخنگو توضیح داد که معامله گران همچنان می توانند از کارت های روسی در تراکنش های همتا به همتا استفاده کنند، به جز کارت هایی که توسط موسسات بانکی تحت تحریم صادر شده اند.

در بحبوحه حمله نظامی روسیه به اوکراین، کیف از صرافی‌های کریپتو درخواست کرد تا حساب‌های تمام کاربران روسی را مسدود کنند. در حالی که برخی از پلتفرم‌ها مانند Coinbase ایالات متحده و Upbit و Bithumb کره جنوبی محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند، صرافی‌های بزرگ جهانی مانند Binance و Kraken درخواست مسدود کردن یک‌جانبه حساب‌های تمام کاربران مستقر در روسیه را رد کردند.

با گسترش تحریم‌های مالی غرب بر مسکو، روس‌ها به بازار دارایی‌های دیجیتال روی آورده‌اند و گزارش‌هایی حاکی از جهش معاملات با روبل از جمله در بایننس است. اوایل ماه مارس، بنیانگذار و مدیر عامل آن چانگ پنگ ژائو اظهار داشت که صرافی قوانین تحریم را بدون محدود کردن دسترسی شهروندان روسی که در فهرست تحریم‌ها قرار ندارند، دنبال می‌کند.

بایننس همچنین به طور فعال در تامین مالی تلاش های بشردوستانه در اوکراین مشارکت داشته است. این صرافی کمک ۱۰ میلیون دلاری را برای اوکراینیهایی که از درگیری نظامی رنج می برند، اعلام کرد و بنیاد خیریه بایننس به یونیسف ۲٫۵ میلیون دلار ارز رمزنگاری شده اهدا کرد

مطلب کامل  هیئت ثبات مالی گروه ۲۰ مقررات بین‌المللی ارزهای دیجیتال را در ماه اکتبر ارائه می‌دهد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *