صرافی های ارزهای دیجیتال کره جنوبی آدرس های IP مبتنی بر روسیه را مسدود می کنند

برخی از صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال در کره جنوبی با مسدود کردن آدرس‌های IP روسیه به تعداد فزاینده تحریم‌های جهانی علیه رژیم پوتین پیوستند. از جمله این مکان های معاملاتی می توان به Upbit، Gopax، Bithumb و Korbit اشاره کرد.

تحریم های کره جنوبی علیه روسیه

فهرست تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه همچنان در حال بزرگ‌تر شدن است، چنان که آخرین نمونه از طرف بزرگ‌ترین مکان‌های تجارت دارایی دیجیتال کره جنوبی اعمال شده است. طبق یک گزارش محلی جدید، Upbit بزرگترین صرافی رمزارز کشور از نظر تراکنش ها اعلام کرد که شروع به رد درخواست های برداشت از آدرس های IP روسیه خواهد کرد.

این شرکت افزود:  ما اشتراک کاربران را در کشورهایی که خطر پولشویی بالایی دارند، مطابق با دستورالعمل های گروه ویژه اقدام مالی مسدود کرده ایم.

یکی دیگر از پلتفرم های بزرگی که چنین سیاستی را اتخاذ می کند، Gopax است. Gopax نه تنها آدرس های IP روسیه را مسدود کرد بلکه ۲۰ حساب ثبت شده از کاربران روسی را نیز مسدود کرد. صرافی های دیگری که خدمات خود را به چنین مشتریانی متوقف کردند Bithumb و Korbit هستند.

برخلاف این شرکت‌های کره‌ای، بایننس و کراکن متعهد شدند که سرویس‌دهی به کاربران مستقر در روسیه را محدود نکنند. بایننس تاکید کرد که کریپتو  آزادی مالی بیشتر  را فراهم می کند و چنین حرکتی می تواند با اصول این بخش مخالفت کند.

جسی پاول(Jesse Powell)   مدیر عامل کراکن موضع مشابهی را بیان کرد و معتقد بود که بیت کوین تجسم ارزش های آزادیخواهانه است. او گفت که شرکت او نمی تواند حساب های مشتریان روسی را بدون الزام قانونی مسدود کند. او همچنین فرض کرد که بسیاری از این کاربران احتمالاً مخالف تهاجم پوتین به اوکراین هستند.

درخواست برای مقررات کریپتو به دنبال تحریم ها

برخی از سیاستمداران و کارشناسان مالی معتقد بودند که وضع مقررات در صنعت ارزهای دیجیتال بسیار مهمتر از همیشه است زیرا در غیر این صورت روسیه می تواند از طبقه دارایی برای دور زدن جریمه های پولی استفاده کند. کریستین لاگارد – رئیس بانک مرکزی اروپا – و هیلاری کلینتون – بانوی اول سابق ایالات متحده از جمله این افراد هستند.

دومی حتی گفت که از اینکه برخی از مراکز معاملات ارزهای دیجیتال از توقف خدمات رسانی به کاربران مستقر در روسیه خودداری کردند، ناامید است:

 من ناامید شدم از اینکه دیدم برخی از به اصطلاح صرافی های رمزنگاری، نه همه آنها، اما برخی از آنها از پایان دادن به تراکنش با روسیه به دلیل فلسفه آزادی گرایی یا هر چیز دیگری امتناع می کنند.

کلینتون معتقد است که همه باید «تا حد امکان» برای منزوی کردن فعالیت اقتصادی روسیه و در نتیجه تحت فشار قرار دادن ولادیمیر پوتین تلاش کنند.این سیاستمدار نتیجه گیری کرد  فکر می‌کنم وزارت خزانه‌داری و اروپایی‌ها باید این موضوع را بررسی کنند که چگونه می‌توانند مانع از این شوند که بازارهای ارزهای دیجیتال راه فراری به روشیه بدهند

مطلب کامل  بر اساس نمودار قیمت اتریوم ممکن است در پی نوسانات ناشی از ارتقای مورد انتظار به سطح 1000 دلاری ویا زیر آن کاهش یابد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *