صرافی‌های بزرگ ارزدیجیتال هند سپرده‌های خود را در میان عدم قطعیت نظارتی متوقف می‌کنند

دو صرافی بزرگ رمزارزها، CoinSwitch Kuber و WazirX، در حال حاضر سپرده‌های روپیه‌ای خود را که در شبکه انتقال بسیار محبوب، برای خرید دارایی های دیجیتال مانند بیت‌کوین یا اتریوم استفاده می‌شد، محدود کرده‌اند. به گزارش رویترز، سرمایه گذاران نیز نگرانی های خود را ابراز کرده و درخواست بازپرداخت کرده اند.

این کشور دائماً روی قوانین و مقررات جدید برای صنعت دارایی های دیجیتال و به طور کلی رمزارزها کار می کند. پیش از این نیز بانک مرکزی این کشور از ممنوعیت رمزارزها به دلیل خطراتی که برای ثبات مالی و سیستم اقتصادی کشور ایجاد می کند، حمایت می کرد.

هنوز مشخص نیست که چه کسی پشت محدودیت سپرده‌های روپیه در دو صرافی بزرگ رمزارزها است. هفته گذشته، شرکت ملی پرداخت هند، که شبکه نقل و انتقالات تحت حمایت دولت را مدیریت می کند، استفاده از واسط پرداخت های متحد توسط هیچ صرافی رمزارزی را تایید نکرد.

در صرافی CoinSwitch سپرده‌های روپیه‌ای را برای کاربران خود غیرفعال کرد، اما فرصت برداشت وجه را باقی گذاشته است.

کاربران صرافی ها در توئیتر اصرار داشتند که اکسچنچ ها باید اطلاعات بیشتری به کاربران بدهند و بیانیه‌ای درباره محدودیت‌ها و مدت زمان آن‌ها منتشر کنند. همانطور که از مقالات رویترز نشان می دهد، نمایندگان CoinSwitch به این خبرگزاری پاسخی نداده اند. به گفته منابع صنعتی، بیانیه ذکر شده قبلی باعث توقف UPI (رابط پرداخت های متحد) تحت حمایت دولت شد، زیرا دولت، مدیریت استفاده قانونی از فناوری توسط صرافی را تایید نکرده است.

صرافی WazirX همچنین به کاربران خود گفته است که آن ها هیچ گونه ETA در دسترس بودن UPI ندارند و خود را به یک اعلان ساده در مورد از کار افتادن سیستم محدود کرده اند.

مطلب کامل  شکست ابر ایچیموکو بیت کوین می تواند به ادامه روند صعودی منجر شود
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *