شرکت‌های کریپتو و بلاکچین ۱۶% از شرکت‌های ثبت شده‌ی منطقه آزاد امارات را تشکیل می‌دهن

یکی از بزرگترین مناطق آزاد امارات متحده عربی، مرکز کالاهای متنوع دبی (DMCC)، اعلام کرده است که ۱۶ درصد از ۶۵۵ ثبت شرکت جدید ثبت شده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲  شرکت های رمزارزی و بلاکچین بوده اند. DMCC این افزایش پیوستن شرکت های رمزارزی و بلاکچین به منطقه آزاد را به حضور مرکز کریپتو DMCC نسبت داده است که در می ۲۰۲۱  راه اندازی شده است.

بر اساس بیانیه ای که توسط DMCC منتشر شده است، افزایش تعداد ثبت نام های جدید توسط شرکت های رمزارزی طی سه ماهه ی رخ داده است که به عنوان “بالاترین عملکرد سه ماهه اول از سال ۲۰۰۲ نامگذاری شده است. در این بیانیه، احمد بن سلیم، رئیس اجرایی و مدیرعامل DMCC، نقطه عطف جدیدی را مطرح می‌کند که گفته می‌شود موقعیت منطقه آزاد را به عنوان یک “مقصد تجاری پیشرو در جهان” تثبیت کرده است. مدیرعامل توضیح داد:

“فضای اقتصادی جهانی همچنان چالش برانگیز است، با این حال، شهرت دبی به عنوان یک مقصد تجاری پیشرو در جهان از همیشه قوی تر است و DMCC در قلب این جذابیت بین المللی قرار دارد. ثبت ۶۶۵ شرکت جدید در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ رکورد دیگری برای DMCC محسوب می شود و نشان دهنده پتانسیل عظیم برای شرکت ها هنگام پیوستن به منطقه آزاد ما در دبی می باشد.

سلیم افزود DMCC به تلاش های خود برای جذب شرکت های توسعه طلب که ممکن است به دنبال راه اندازی در دبی باشند، ادامه خواهد داد.

عملکرد بهتر از سه ماهه قبلی

در همین حال، در این بیانیه، DMCC فاش کرد که بازارهای کلیدی آن، یعنی هند، بریتانیا، آلمان و فرانسه، عملکرد بهتری نسبت به فصل‌های مشابه قبلی داشته‌اند. بر اساس این بیانیه، تشکیل شرکت در دبی از چین ۳۴ درصد رشد داشته است. DMCC این رشد را به دلیل “برنامه های تعامل قابل توجه ماندارین که در طول سال در سراسر کشور اجرا می شود و دفتر نمایندگی آن در شنژن است” نسبت داده است.

برنامه‌های گسترش ویژه DMCC به بازارهایی مانند اسرائیل و ترکیه منجر به افزایش ثبت نام شرکت‌های فصلی از این حوزه‌های قضایی به ترتیب ۳۵۰% و ۱۰۰% شد. بر اساس این بیانیه، DMCC شاهد افزایش علاقه مندی مراکز تجاری مانند اندونزی و ویتنام بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *