سینماهای زنجیره ای محبوب آمریکایی AMC که اخیرا شروع به پذیرش ارزهای رمزنگاری دوج کوین و شیبا اینو کرده است

زنجیره سینماهای زنجیره ای محبوب آمریکایی، AMC، که اخیراً شروع به پذیرش ارزهای رمزنگاری شده دوج کوین(Dogecoin) و شیبا اینو(Shiba Inu) کرده است و از نوامبر گذشته(آبان) پرداخت بیت کوین(BTC) را آغاز کرده است، به جای دریافت بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگر در ترازنامه خود، روی خرید یک معدن طلا و نقره سرمایه گذاری می کند.

این شرکت همچنین سهامی را در هایکرافت ماینینگ هولدینگ (Hycroft Mining Holding) که مالک معدن است، خریداری می کند.

توئیت کنایه آمیز پیتر شیف(Peter Schiff)

پیتر شیف، رئیس شیف گلد (SchiffGold)، طرفدار طلا، که از بیت‌کوین متنفر است، در توئیتر مقاله‌ای در مورد امتناع AMC از خرید بیت‌کوین و به دنبال دارایی پوشش ریسک مورد علاقه خود، طلا میباشد، به اشتراک گذاشته است.

او تاکید می‌کند که مدیران AMC از سرمایه‌گذاران کریپتو با فروش سهام خود به آنها پول جمع‌آوری کرده‌اند، اما سپس از این سرمایه برای خرید سهام شرکت استخراج طلا و خرید معدن استفاده کردند.

AMC به جای BTC، SHIB، DOGE، معدن طلا می خرد

این شرکت، خبر خرید ۲۲ درصد از سهام ماینینگ هولدینگ Hycroft را منتشر کرده است. زمینی به مساحت ۷۱۰۰۰ هکتار از معدن طلا و نقره آنها در ایالت نوادا، توسط AMC خریداری شده است.

میزان سرمایه ای که AMC در نظر دارد برای این سرمایه گذاری خرج کند ۲۷٫۹ میلیون دلار به صورت نقد است. با این کار، ۲۳٫۴ میلیون واحد گارانتی شده برای آنها خریداری می شود. هر یک از آنها شامل یک سهم HYMC مشترک و یک حکم خرید سهام مشترک خواهد بود. قیمت هر سهم ۱٫۱۹۳ دلار است و هر ضمانت خرید ۱٫۰۷ دلار قیمت دارد و برای مدت پنج سال صادر می شود.

علاوه بر دریافت ضمانت نامه، AMC حق دارد نماینده خود را در هیئت مدیره هایکرافت اضافه کند.

طبق گزارش AMC در مورد معدن، ۱۵ میلیون اونس ذخایر طلا و ۶۰۰ میلیون اونس نقره وجود دارد.

AMC تصمیم گرفته است پس از رسیدن به سود سال ۲۰۲۰  وجوه خود را متنوع کند. به گفته آدام آرون(Adam Aron)، رئیس AMC، اکنون شرکت با مشکلات نقدینگی روبرو است و او در توضیح این معامله گفت که این سرمایه گذاری به هر دو طرف کمک خواهد کرد.

در تلاش برای افزایش فروش بلیت، AMC اخیراً شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال بیت کوین، DOGE و SHIB کرده است.

سقوط قیمت طلا

دیروز، طلا ۱٫۸۴ درصد در برابر دلار کاهش یافت. پیتر شیف در توئیتی نوشت که طلا در انتظار افزایش یک چهارم واحدی نرخ بهره بانک فدرال رزرو(Federal Reserve)، در حال کاهش است.

با این حال، شیف معتقد است که این اقدام فدرال رزرو به سختی تورم را کاهش می دهد و نرخ های بهره واقعی همچنان کاهش می یابد. وی افزود: “پس از پایان افزایش نرخ، طلا باید شروع به افزایش قیمت کند.”

اوایل دیروز، شیف سناریویی را پیشنهاد کرد که امکان رشد قیمت بیت کوین را می دهد. بخشی از سناریو این بود که فدرال رزرو، نرخ بهره را زیاد بالا نمی برد و قیمت طلا پایین می آید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *