سرویس مخفی ایالات متحده در مجموع۱۲۰میلیون دلار ارزهای دیجیتال را مصادره کرده است

پس از بررسی ۲۵۴ پرونده که تقریباً هفت سال طول کشیده، مبلغ فوق الذکر به دست آمده است.

یکی از طرح‌های جنایی افشا شده توسط سرویس مخفی شامل انتشار آگهی‌های جعلی برای کالاهای لوکس در اینترنت و ایجاد فاکتورهای غیر واقعی توسط کلاهبرداران بود. مجرمان وجوهی که به‌طور غیرقانونی به دست آورده‌اند را به رمزارز تبدیل می‌کنند تا ردپای خود را بپوشانند.

دیوید اسمیت (David Smith)، دستیار مدیر تحقیقات این آژانس، ادعا می‌کند که ردیابی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال شبیه به ردیابی ایمیل‌ها به دلیل وجود «شناسه‌های مرتبط» است.

اسمیت اضافه می کند که مجرمان معمولاً سعی می کنند با استفاده از رمزارزها “آب را گل آلود کنند”، به همین دلیل است که تجزیه سریع آنها مهم است.

علی‌رقم اینکه سرویس مخفی عمدتاً به خاطر محافظت از رهبران سیاسی ایالات متحده و خانواده های آنها شناخته شده است، اما وظیفه محافظت از یکپارچگی اقتصاد آمریکا را نیز بر عهده دارد. پس از ایجاد این آژانس در سال ۱۸۶۵، در ابتدا بر روی مبارزه با جعل گسترده اسناد متمرکز شده بود اما سپس حوزه تمرکز خود را گسترش داد.

در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۰)، سرویس مخفی برای جلوگیری از استفاده غیرقانونی از دارایی های دیجیتال، یک مرکز آگاهی از ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد.

در سال ۲۰۱۵، شان دبلیو بریجز (Shaun W. Bridges)، مامور فاسد سرویس مخفی ایالات متحده، در جریان تحقیقات دولت ایالات متحده از بازار سیاه آنلاین جاده ابریشم، به سرقت حدود ۸۰۰،۰۰۰ دلار اعتراف کرد. در سال ۲۰۱۷، این مامور سابق به حبس محکوم شد.

بر اساس داده‌های Glassnode، دولت ایالات متحده تقریباً ۴ میلیارد دلار بیت‌کوین توقیف شده را در اختیار دارد که آن را به یکی از بزرگ‌ترین هولدرهای بیت کوین در کنار MicroStrategy و Grayscale تبدیل می‌کند.

این نهاد نظارتی دولتی به منظور فروش انبوه رمزارزهای خود، مزایده هایی را ترتیب می دهد

مطلب کامل  یک خطای کپی پیست توسط یکی از توسعه دهندگان بلاکچین مبلغ 36 میلیون دلار رمزارز را به یک آدرسی غیرقابل دسترس در بلاکچین ارسال کرده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *