سرویس‌دهی صرافی کوین بیس در هند تحت‌فشار بانک مرکزی این کشور متوقف شد

کوین بیس گلوبال در جریان گزارش درآمدی شرکت در روز سه شنبه، به‌ روزرسانی عملیات خود در هند خود را ارائه کرد، به ویژه اینکه چرا چند روز پس از راه‌ اندازی از بازار کریپتو هند خارج شده است.

آنیل گوپتا (Anil Gupta)، معاون روابط سرمایه‌گذاران در کوین‌ بیس، از مدیرعامل برایان آرمسترانگ پرسید: “برخی از سهامداران درباره تحولات اخیر در هند کنجکاو هستند. آیا می‌توانید توقف نقل و انتقالات UPI (رابط پرداخت‌های یکپارچه) در آنجا را توضیح دهید؟ و چه تاثیری بر برنامه های توسعه شما در بازار خواهد داشت؟

کوین‌ بیس در ۷ آوریل (۱۸ فروردین) کار خود را در هند آغاز کرد. آرمسترانگ نیز برای راه اندازی به هند رفت. این شرکت در آن زمان اعلام کرد که کاربران می توانند از سیستم UPI برای خرید رمزارزها در این پلتفرم استفاده کنند. با این حال، این شرکت چند روز بعد گزینه UPI را غیرفعال کرد.

“علاقه زیادی به کریپتو در میان مردم هند وجود دارد. بنابراین ما با آنچه UPI نامیده می شود یکپارچه سازی کردیم. و این یک نمونه عالی از استراتژی بین المللی ما بود.” وی توضیح داد:

“چند روز پس از راه‌اندازی، به دلیل برخی فشارهای غیررسمی از سوی بانک مرکزی هند، که به نوعی معادل خزانه‌ داری آمریکا در آنجاست، UPI را غیرفعال کردیم. هند بازاری منحصربه‌فرد است، به این معنا که دادگاه عالی حکم داده است که آن ها نمی‌توانند رمزارز را ممنوع کنند، اما عناصری در دولت وجود دارند، از جمله در بانک مرکزی هند، که به نظر می‌رسد چندان درمورد رمزارزها مثبت نیستند.”

مطلب کامل  رئیس بخش فارکس بانک سیتی پس از ۲ دهه فعالیت این بانک را ترک کرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *