سختی شبکۀ بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است نرخ هش بیت کوین ۴۵ درصد در ۶ ماه افزایش یافته است!

شبکه بیت کوین پس از یک صعود ثابت از پایین ترین سطح ژوئیه گذشته، یک بار دیگر در سختی استخراج(difficulty)  به بالاترین حد خود رسیده است. ابزار تحلیل زنجیره‌ای CoinWarz در ۱۸ فوریه نشان داد که سختی استخراج به بالاترین حد جدید یعنی ۲۷٫۹۷ تریلیون هش (T) رسیده است. این دومین بار در سه هفته گذشته است که بیت کوین (BTC) از نظر سختی به یک تراهش جدید می رسد. در ۲۳ ژانویه، زمانی که نرخ هش ۱۹۰٫۷۱ EH/s (اگزاهش بر ثانیه) بود، سختی به ۲۶٫۷ ترا(تریلیون) رسید.

سختی شبکۀ بالاتر به این معنی است که رقابت بیشتری بین ماینرها برای تایید بلوک و استخراج ریوارد بلاک وجود دارد. در نتیجه، ماینرها اخیراً کوین‌ها یا سهام خود را میفروشند برای این‌که بتوانند ذخایر نقدی خود را دست نخورده نگه دارند. مهمتر از همه، Marathon Digital Holdings در ۱۲ فوریه برای فروش ۷۵۰ میلیون دلار سهام شرکت خود اقدام کرد.

بر اساس داده های Blockchain.com، نرخ هش برای شبکه نیز به یک تراهش بر ثانیه جدید رسیده است که نشان دهنده نرخ هش ۲۱۱٫۹ EH/s اگزاهش بر ثانیه است. ابزارهای اندازه گیری مختلف در چند هفته گذشته، نرخ هش متفاوتی را ثبت کرده اند. ابزار اندازه‌گیری  YCharts در ۱۳ فوریه نرخ هش ۲۴۸٫۱۱ EH/s را نشان داد.

از بین استخرهای استخراج جهانی شناخته شده، AntPool و F2Pool بیشترین هش پاور را دارند. بر اساس داده های Blockchain.com، استخر Antpool 96 بلاک استخراج شده در چهار روز گذشته را در اختیار دارد در حالی که F2Pool 93 بلاک را به خود اختصاص داده است.

صرف نظر از ابزار اندازه گیری مورد استفاده، هم نرخ هش و هم سختی استخراج بعد از ریزش عمیق در جولای گذشته، رو به افزایش بوده اند. در آن زمان، نرخ هش در حدود ۶۹ بود (EH/s طبق CoinWarz در حالی که سختی ماینینگ به حداقل ۱۳٫۶ تریلیون هش (T) رسید.

با این حال، نرخ هش بیشتر به معنای امنیت بیشتر شبکه است. هرچه شبکه از هش پاور بیشتری استفاده کند، توزیع کار برای هر تراکنش که در زنجیره انجام می شود بیشتر است. این معضل بین ماینرها و تامین امنیت شبکه و کسب سود کافی احتمالاً همچنان ادامه خواهد داشت زیرا آنها امکان سنجی عملیات فعلی خود را تعیین می کنند.

مطلب کامل  چین متعهد شد که به سرکوب سختگیرانه گمانه‌زنی‌های کریپتو ادامه دهد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *