رگولاتورها و رهبران صنعت به دستور اجرایی بایدن در مورد ارزهای دیجیتال واکنش نشان می دهند

جو بایدن هشتاد و دومین فرمان اجرایی خود از زمان سوگند خوردن در ژانویه ۲۰۲۱ را امضا کرده است. این فرمان مستقیماً به چارچوب نظارتی برای ارز دیجیتال در لحظه ای نادر برای رئیس جمهور ایالات متحده می‌پردازد. در اطلاعیه روز چهارشنبه، کاخ سفید اعلام کرد که دستور اجرایی پرزیدنت بایدن، سازمان‌های دولتی را ملزم می‌کند تا در مورد عرضه بالقوه ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده و همچنین هماهنگی و یکپارچگی سیاست‌ها در چارچوب ملی ارزهای دیجیتال، تحقیق کنند. بسیاری از رسانه‌ها قبلا گزارش داده بودند که رئیس‌جمهور ایالات متحده در ابتدا قصد داشت فرمان اجرایی را در ماه فوریه امضا کند، اما این رویداد به دنبال اقدامات نظامی روسیه در اوکراین به تعویق افتاد.

واکنش‌ها به فرمان اجرایی بایدن

بسیاری از رهبران صنعت، این فرمان اجرایی را با یک فرصت نظارتی مقایسه کرده‌اند. شایان ذکر است بایدن در دوران ریاست جمهوری خود به ندرت مستقیماً در مورد رمزارز و بلاک چین صحبت کرده بود. گزارش ها حاکی از آن است که وضعیت روسیه که به طور بالقوه از ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم های ایالات متحده استفاده می‌کند، ممکن است باعث شده رئیس جمهور ایالات متحده بیشتر منتظر بماند. این فرمان سه بار به خطرات ناشی از دور زدن تحریم‌ها اشاره کرده است، احساسی که توسط برایان دیز، مدیر شورای اقتصاد ملی و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، تکرار شده است:

واکنش رگولاتور‌ها

قانونگذاران و رگولاتورها به سرعت این دستور اجرایی را تصدیق کردند. جانت یلن، وزیر خزانه داری، که ممکن است بیانیه خود در این مورد را پیش از موعد منتشر کرده باشد، بیان داشت که این فرمان می تواند “منفعت قابل توجهی برای ملت، مصرف کنندگان و مشاغل” در حمایت از نوآوری و در عین حال پرداختن به ریسک صنعت داشته باشد. الیزابت وارن، سناتور اهل ماساچوست، که اغلب ارزهای دیجیتال را با اقدامات غیرقانونی مرتبط می‌داند، عنوان کرد که بایدن “در توجه به خطرات ارزهای دیجیتال حق داشته” و افزود که دولت ایالات متحده قبل از اینکه خیلی دیر شود به قوانین قوی نیاز دارد.

سینتیا لومیس، سناتور وایومینگ، که یک HODLer بیت کوین (BTC) است و در مورد بسیاری از قوانین موضع طرفدار از ارز‌های دیجیتال را اتخاذ کرده است، بیان داشت: من با تمایل رئیس جمهور برای مبارزه با پولشویی و دفاع از امنیت ملی آمریکا موافقم، اما فکر می‌کنم فرمان اجرایی او این واقعیت که اکثریت قریب به اتفاق کاربران دارایی‌های دیجیتال قانونمند هستند و سعی می‌کنند سیستم مالی ما را بهتر کنند را نادیده گرفته است.

مطلب کامل  یک مؤسسه‌ آموزشی در دبی برای شهریه بیت کوین و اتریوم می‌پذیرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *