رونمایی JPMorgan از تحقیقات خود در مورد شبکه بلاک چین مقاوم در برابر حملات محسباتی کوانتومی

 غول بانکی ایالات متحده از تحقیقاتش در مورد شبکه بلاک چین توزیع کلید کوانتومی (QKD) که در برابر حملات محاسباتی کوانتومی مقاوم است، رونمایی کرده است.

توزیع کلید کوانتومی از مکانیک کوانتومی و کریپتو استفاده می کند تا دو طرف را قادر می سازد تا داده های امن و شناسایی تبادل کنند و بتوانند در برابر اشخاص ثالثی که تلاش میکنند در صرافی کنکاش کنند، دفاع کنند. این فناوری به عنوان یک روش دفاعی قابل قبول در برابر هک های احتمالی بلاک چین به حساب می‌آید و می تواند توسط رایانه های کوانتومی در آینده انجام شود.

طبق اعلامیه ۱۷ فوریه، JPMorgan با توشیبا و Ciena برای استقرار و آزمایش بلاک چین QKD ( توزیع کلید کوانتومی) همکاری کرد. در این اطلاعیه آمده است: «در حال حاضر، توزیع کلید کوانتومی از نظر ریاضیات تنها راه حلی است که برای دفاع در برابر حملات احتمالی مبتنی بر محاسبات کوانتومی.، با گارانتی‌های امنیتی مبتنی بر قوانین فیزیک کوانتومی ثبت شده است.»

این مطالعه برای استفاده در مناطق شهری انجام شد و نتایج قابل توجهی مانند “توانایی پشتیبانی از نرخ داده ۸۰۰ گیگابیت بر ثانیه برای برنامه های کاربردی ضروری در شرایط واقعی” داشت.

براساس این اعلامیه: اثبات زیرساخت شبکه متکی به سیستم QKD Multiplexed توشیبا، تولید شده توسط توشیبا در پایگاه آن‌ها در کمبریج انگلستان، و پلتفرم Waveserver 5 Ciena، مجهز به کریپتو لایه نوری ۸۰۰ گیگابیت بر ثانیه و APIهای باز است که بر روی راه‌حل فوتونیک Ciena 6500 اجرا می‌شوند.

مارکو پیستویا(Marco Pistoia) ، مهندس و رئیس گروه تحقیقاتی FLARE در JPMorgan Chase بر اهمیت گسترش زیرساخت بلاک چین ایمن قبل از ورود محاسبات کوانتومی به بازار تاکید کرد:

“این کار در زمان مهمی انجام گرفت چرا که ما برای معرفی رایانه‌های کوانتومی با کیفیت آماده می شویم، رایانه‌هایی که چشم انداز امنیتی فناوری هایی مانند بلاک چین و ارزهای دیجیتال را در آینده تغییر خواهد داد.”

JPMorgan اخیراً ابتکارات بلاک چین خود را گسترش داده است، کوین تلگراف در اوایل این هفته گزارش داد که این شرکت اولین بانکی است که به طور رسمی در متاورس راه اندازی می شود. اکنون یک سالن مجازی در دنیای مجازی محبوب با پشتوانه کریپتویی دیسنترالند دارد و پس از اینکه آن را به عنوان یک فرصت ۱ تریلیون دلاری نامید، در بخش متاورس خوش بین به نظر می‌رسد.

مطلب کامل  پلتفرم استرالیایی SelfWealth خدمات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *