روسیه احتمال پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت انرژی را مطرح می‌کند

روسیه که اخیراً به شدت از سوی غرب تحریم شده است، هموراه تلاش می‌کند تا راه‌هایی برای افزایش درآمد خود بیابد و اکنون امکان پرداخت هزینه انرژی به صورت بیت کوین را مطرح کرده است. پاول زاوالنی (Pavel Zavalny) رئیس کمیته انرژی مجلس دومای روسیه، احتمال پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت نفت و گاز از سوی «کشورهای دوست» مانند چین و ترکیه را مطرح کرده است.

روسیه احتمال پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت انرژی را مطرح می‌کند

به گزارش رسانه خبری روسی RBC، رئیس کمیته انرژی دومای دولتی در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۲۴ مارس اظهار داشت که او و نمایندگانی از چین و ترکیه درباره تغییر ارزهای تسویه حساب ترجیحی برای بزرگترین صادرات این کشور صحبت کرده‌اند. پاول زاوالنی گفت که این کشورها می‌توانند به جای دلار آمریکا، انرژی را به روبل روسیه، یوان چین، لیر ترکیه یا حتی ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین پرداخت کنند.

ما مدت‌هاست که به چین پیشنهاد داده‌ایم تا به ارزهای ملی روبل و یوان روی بیاورد. مجموعه ارزها می‌تواند متفاوت باشد و این یک عمل عادی است. اگر بیت کوین وجود داشته باشد، ما بیت کوین را قبول خواهیم کرد.

وی همچنین اظهار داشت که «کشورهای غیردوست» می‌توانند هزینه انرژی خود را به روبل یا طلا بپردازند و از سوی روسیه با محدودیتی برای روش پرداخت مواجه نخواهند شد. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا روسیه می‌تواند شرایط قراردادهای موجود با کشورهای مورد نظر را تغییر دهد یا خیر.

روسیه در حال بررسی راه‌هایی است که بتواند تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی که به دلیل حمله به اوکراین علیه این کشور وضع شده است را دور بزند. بانک‌های روسی از سیستم سوئیفت حذف شده‌اند تا از پرداخت‌های برون مرزی جلوگیری شود و همچنین بیشتر تجارت‌ها به جز تجارت نفت و گاز، از معامله با روسیه منع شده‌اند.

بازار کریپتو به خبر گسترش استفاده از بیت کوین واکنش مثبت نشان می‌دهد

انرژی مهم ترین کالایی است که روسیه صادر می‌کند و یک منبع انرژی کلیدی در اروپا و سایر کشورهایی است که جایگزین کردن این کالا برای آنها دشوار است. به گزارش رویترز، تجارت نفت و گاز ۱۱۹ میلیارد دلار درآمد برای روسیه در سال ۲۰۲۱ ایجاد کرد. با احتساب برق، نفت سفید، زغال سنگ و گاز طبیعی، تجارت انرژی روسیه ۵۳.۸ درصد از کل ۳۸۸.۴ میلیارد دلار صادرات روسیه در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است.

به نظر می‌رسد بازار کریپتو به خبر گسترش استفاده بین‌المللی از بیت کوین واکنش مثبت نشان داده است. بیت کوین در روز گذشته ۲.۵ درصد افزایش یافته است و اکنون با توجه به داده‌های CoinGecko به بالاترین حد خود در ۳۰ روز گذشته نزدیک شده است.

همانطور که گزارش شد، ارزش بازار کریپتو به ۲ تریلیون دلار افزایش یافت. بازار ارزهای دیجیتال روز پنجشنبه رشد کرد، زیرا ارزش کل دارایی‌های دیجیتال برای اولین بار در بیش از سه هفته از مرز ۲ تریلیون دلار عبور کرد که نشان‌دهنده تغییر اساسی در احساسات بازار می‌باشد.

بر اساس داده‌های Coingecko، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از روز دوشنبه بیش از ۷ درصد افزایش یافته و به نزدیک به ۲.۱ تریلیون دلار رسیده است. اگرچه شاخص ترس و طمع بیت کوین صعودی نیست، اما از ترس شدید دور شده است و اکنون با عدد ۴۰ در مرحله ترس قرار دارد.

مطلب کامل  کیف پول‌های دارای ۱۰هزار تا ۱۰۰هزار کاردانو طی ماه گذشته ۷۹میلیون از این توکن را انباشت کرده‌اند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *