راه‌اندازی خودپردازهای بیت کوین در فروشگاه‌ها اتریش

 پس از اجرای آزمایشی موفقیت‌آمیز خودپرداز بیت کوین در اتریش، دوازده دستگاه خودپرداز بیت کوین جدید به بزرگترین خرده‌فروش الکترونیک اروپا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای MediaMarkt این کشور می‌آیند.

راه‌اندازی خودپردازهای بیت کوین در فروشگاه‌های MediaMarkt اتریش

فروشگاه‌ زنجیره‌ای آلمانی MediaMarkt دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین را در دوازده شعبه خود در سراسر کشور اتریش از جمله سیرزبرگ و کلاگنفورت راه‌اندازی خواهد کرد. طبق گزارش Kleine Zeitung، پروژه آزمایشی دستگاه خودپرداز بیت کوین در یک فروشگاه MediaMarkt ثابت کرد که «دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در فروشگاه‌ها فرصتی برای جذب مشتریان جدید ایجاد می‌کنند».

MediaMarkt بزرگترین خرده‌فروش لوازم الکترونیکی مصرفی اروپا، در ۱۳ کشور با بیش از ۸۵۰ فروشگاه و درآمد بیش از ۲۱ میلیارد یورو (۲۳ میلیارد دلار) در سال ۲۰۲۱ همچنان فعالیت‌های خود را گسترش می‌دهد. شرکت نرم‌افزار Confinity که بیش از ۲۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین را در آلمان، اسپانیا و یونان مدیریت می‌کند، مسئولیت پشتیبانی از این دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین را نیز بر عهده دارد.

رشد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است

دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین که گاهی به شوخی به آنها BTM هم می‌گویند، به علاقه‌مندان بیت کوین وسیله‌ای برای پول نقد بیت کوین یا واریز فیات ارائه می‌دهد. آنها می‌توانند به سادگی با اسکن آدرس کیف پول خود، ساتوشی (کوچکترین واحد بیت کوین) یا پول نقد دریافت می‌کنند. با توجه به کاهش رشد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان در سال ۲۰۲۲، اخبار مربوط به ورود بیشتر دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین به اروپا خوشایند است.

بریتانیا اخیراً دستگاه‌های خودپرداز ثبت‌نشده را در این کشور محدود کرده است، زیرا سازمان رفتار مالی بریتانیا به دلیل فقدان ساختار نظارتی موضع سخت‌تری در مورد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین اتخاذ کرده است.

آینده ارزهای دیجیتال در اروپا نامشخص است

ارائه‌دهنده دستگاه خودپرداز بیت کوین اسپانیایی BitBase که به دنبال فعالیت در پرتغال است، در لیسبون شعبه‌های فیزیکی ایجاد کرده است، اما قانون‌گذاران پرتغالی افتتاح رسمی آنها را متوقف کرده‌اند. با «حمله» اخیر اتحادیه اروپا به کیف پول‌های غیرحضانتی، آینده بیت کوین و ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا نامشخص است.

با توجه به اینکه اتریش دوازده دستگاه خودپرداز بیت کوین را به شعبه‌های فروشگاه‌ زنجیره‌ای آلمانی MediaMarkt خود اضافه خواهد کرد، ممکن است راه‌اندازی دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در اروپا به تازگی آغاز شده باشد و علیرغم نگرانی‌های جامعه کریپتو از اقدامات رگولاتورهای اروپایی همچنان ادامه پیدا کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *