رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا: بیت کوین نمی‌تواند جایگزین ارزهای فیات شود

بن برنانکی (Ben Bernanke)، رئیس سابق فدرال رزرو، در مصاحبه با CBNC روز دوشنبه، دیدگاه خود را در مورد بیت کوین و سایر رمزارزها به اشتراک گذاشته است.

برنانکی اقتصاددانی است که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ دو دوره به عنوان رئیس فدرال رزرو ایالات متحده فعالیت کرده است. او در طول تصدی خود به عنوان رئیس این سازمان، بر واکنش فدرال رزرو به بحران مالی اواخر دهه ۲۰۰۰ نظارت داشته است.

وی با اشاره به اینکه ارزش بیت کوین و سایر رمزارزها دقیقه به دقیقه تغییر می کند، روز دوشنبه گفت:

آن ها فقط به عنوان یک دارایی سوداگرانه موفق بوده اند.

با این حال، وی با اشاره به اینکه “آنها قرار بود جایگزینی برای پول های فیات شوند”، افزود: “در این زمینه موفق نشده اند.”

او ادامه داد: “اگر بیت کوین جایگزینی برای پول فیات بود، می‌توانید از بیت‌ کوین خود برای خرید مواد غذایی نیز استفاده کنید. هیچ کس مواد غذایی را با بیت کوین نمی خرد، زیرا انجام این کار بسیار گران و ناخوشایند است. علاوه بر این، قیمت خواربار از نظر بیت کوین به شدت متفاوت است، بنابراین هیچ ثباتی نیز وجود ندارد.”

او در ادامه گفت:

“استفاده اصلی بیت کوین بیشتر برای فعالیت های اقتصادی زیرزمینی و اغلب چیزهایی است که غیرقانونی هستند. فکر نمی‌کنم بیت‌کوین بتواند جایگاهی به‌ عنوان یک شکل جایگزین برای پول در اختیار بگیرد.”

با این وجود، او انتظار دارد که بیت کوین و رمزارزها “تا زمانی که مردم به آن ها معتقد باشند و بخواهند ریسک کنند، وجود خواهند داشت.”

وقتی از برنانکی پرسیده شد که آیا بیت کوین از نظر او یک ذخیره ارزش یا طلای دیجیتال است، اصرار داشت که “این فقط یک دارایی سوداگرانه است

مطلب کامل  کاهش قیمت اتریوم تا ۱۷۰۰ دلار با ادامه وضعیت نوسانی فعلی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *