رئیس بانک مرکزی انگلستان بیت کوین نمی‌تواند به یک روش پرداخت پذیرفته شده تبدیل شود

اندرو بیلی(Andrew Bailey) ، رئیس بانک انگلستان، به گروه متشکل از مدیران بانک مرکزی پیوست که در هفته گذشته از ارزهای دیجیتال انتقاد کردند.

در طول پادکست اخیر خود، بیلی پیش بینی کرد که بیت کوین در نهایت به یک روش پرداخت پذیرفته شده تبدیل نمی شود زیرا “کاربردی” نیست.

 بانک مرکزی بارها اعلام کرده است که بیت کوین ارزش ذاتی ندارد.

بیلی همچنان به نظر خود پایبند است و ادعا می کند که بیت کوین فقط به این دلیل ارزش دارد که مردم می خواهند آن را داشته باشند. بیلی گفت: “مردم همه چیز را جمع آوری می کنند.”

در طول هفته گذشته، چندین رئیس بانک مرکزی برجسته نظرات نامطلوبی درباره ارزهای دیجیتال ارائه کردند. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، به این نتیجه رسید که ارزهای دیجیتال هیچ ارزشی ندارند در حالی که از سفته بازی های بیش از حد مرتبط با طبقه دارایی جدید ابراز تاسف می کند.

اوایل امروز، Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند، گفت که ارزهای دیجیتال هیچ ارزش اساسی ندارند، که بازتاب نظرات بیلی است.

در همین حال، Riksbank سوئد اخیراً یک رشته توییت منتشر کرده است که توضیح می دهد چرا بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نمی توانند به عنوان پول طبقه بندی شوند.

در حالی که بانک‌های مرکزی سال‌ها ارزهای دیجیتال را نادیده می‌گیرند، حتی برخی از تأثیرگذارترین افراد در صنعت ارزهای دیجیتال تمایل دارند توانایی بیت‌کوین را برای موفقیت به‌عنوان وسیله پرداخت زیر سوال ببرند.

 سام بانکمن-فرید، مدیر عامل FTX، دومین میلیاردر ثروتمند ارزهای دیجیتال، اخیراً گفت که بیت کوین به دلیل مشکلات مقیاس پذیری آن که در دهه گذشته حل نشده است، در بخش پرداخت «آینده ای ندارد».

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *