دولت آمریکا یک اپراتور میکسر ارزهای دیجیتال را تحریم کرد

بر اساس بیانیه مطبوعاتی روز جمعه، وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد که برای اولین بار یک میکسر ارزهای دیجیتال را تحریم کرده است.

Blender.io (Blender)، میکسر مورد بحث، توسط کره شمالی برای ارتکاب جرایم سایبری استفاده می‌شد.

 مقامات ایالات متحده ماه گذشته فاش کردند که Lazarus Group، یک گروه هکری بدنام مرتبط با آژانس اطلاعاتی کره شمالی، مسئول ربودن پل رونین Axie Infinity و سرقت حدود ۶۲۰ میلیون دلار ارزهای دیجیتال بوده است.

این گروه از میکسر Blender استفاده کرد تا حدود ۲۰/۵ میلیون دلار پول را بشوید.

برایان ای. نلسون (Brian E. Nelson)، معاون وزیر در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی، می‌گوید که میکسرهای ارزهای دیجیتال که برای ارتکاب جرایم سایبری استفاده می‌شوند، تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده هستند. او افزود که “سرقت های تحت حمایت این دولت” بی پاسخ نخواهند ماند.

شهروندان ایالات متحده و کسانی که در این کشور زندگی می کنند از تعامل با این سرویس تحریم شده منع شده اند، به این معنی که آنها نمی توانند هیچ گونه وجوه، کالا یا خدماتی را از طریق آن ارائه دهند.

وزارت خزانه داری اشاره می کند که Blender حدود نیم میلیارد بیت کوین را پردازش کرده است. از این سرویس برای گروه های هک زیادی استفاده شده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی همچنین آدرس‌های ارزهای دیجیتال مرتبط با Lazarus را نیز شناسایی کرده است.

کره شمالی برای تامین مالی توسعه سلاح های کشتار جمعی به فعالیت های غیرقانونی متکی است. اقتصاد این کشور مدت‌ هاست که بر پایه قاچاق مواد مخدر، جعل و سایر فعالیت‌های غیرقانونی ساخته شده است. کریپتو به عنوان یک جریان درآمد جدید برای این رژیم استبدادی ظهور کرده استطبق گفته کارآگاه بلاک چین Chainalysis، پادشاهی کره شمالی دارایی های دیجیتالی به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار را از پلتفرم های مختلف ارزهای دیجیتال به سرقت برده است. پس از انجام هک رونین، به جرات می توان گفت که امسال این رقم بالاتر هم می‌رود.

مطلب کامل  صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال مکزیکی پشتیبانی از رمزارز دوج کوین را به خدماتش اضافه کرده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *