خروج بیت کوین از صرافی ها شدت گرفته است

طبق گزارش وبسایت تحلیل آنچین Glassnode، صرافی های متمرکز به طور مداوم در حال استفاده از سرمایه کاربران خود هستند زیرا معامله گران و سرمایه گذار تصمیم گرفته اند که برای ذخیره دارایی های کریپتویی خود از ولت های خصوصی یا راه حل های غیر حضانتی استفاده کنند. با اینکه داده های منتشر شده شامل بازار OTC و صرافی های غیر متمرکز نمی شود، ولی خروج ۲ میلیارد دلار بیت کوین از چرخه صرافی ها می تواند تاثیر بسیار زیادی روی نقدینگی بازار بگذارد.

طبق داده های منتشر شده از Glassnode، در ۲۴ ساعت گذشته به میزان ۱٫۹ میلیارد دلار بیت کوین از صرافی ها خارج شده است، در حالیکه ۱ میلیارد دلار به حساب های صرافی ها اضافه شده است. از این رو جریان خالص بیت کوین به صرافی ها به منفی ۹۲۵ میلیون دلار می شود. از طرف دیگر جریان خالص اتریوم و تتر مثبت بوده است ولی با اینحال به اندازه نیمی از خروج بیت کوین از صرافی ها هم نمی شود.

مقدار بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال های موجود در صرافی های متمرکز معمولا نشان دهنده جو حاکم بر بازار و نظر معامله گران و سرمایه گذاران درباره آن دارایی است. در اینجا، خروج مقدار قابل توجهی از بیت کوین از صرافی ها نشان دهنده این واقعیت است که فاز انباشت در میان سرمایه گذاران در حال آغاز است.

وقتی روند خروج بیت کوین از صرافی ها افزایش می یابد، نقدینگی بازار کریپتو کاهش می یابد و این منجر به فشار بیشتر و افزایش نوسان همراه خواهد بود. با اینکه گاهی جریان خالص منفی ارتباطی به انباشت کوین ها ندارد، ولی با این حال عامل مثبتی برای افزایش قیمت یک دارایی محسوب می شود زیرا با این کار عرضه کم می شود.

در هفته گذشته، بیت کوین حدود ۵ درصد کاهش یافته است و به نظر می رسد که حالا هم هیچ قصدی برای جبران این مقدار ضرر نداشته باشد.

در حال حاضر، هر واحد بیت کوین با قیمت ۴۰,۳۰۸ دلار خرید و فروش می شود، در حالیکه ساعاتی پیش توانسته بود تا ۴۱,۱۵۰ دلار هم جهش کند ولی فشار فروش ناشی از روند نزولی بازار مانع از ادامه جهش شد. از این رو اولین و بزرگترین ارز دیجیتال جهان به سرعت دوباره تا سطح ۳۹,۶۳۰ دلار سقوط کرد و حالا هم در این حوالی نوسان می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *