حمله روسیه به نیروگاه هسته ای در اوکراین بیت کوین در مسیر افت به سمت ۴۰۰۰۰ دلار قرار گرفت

بیت کوین امروز ، جمعه ، به دنبال گزارشاتی مبتنی بر حمله روسیه به یک نیروگاه هسته ای در اوکراین ، کاهش یافت. این گزارشات با ریسک گریزی در سایر بازارهای مالی همراه شد.

بزرگترین رمزارز بازار با افت ۲٫۴ درصدی در سطح ۴۱۰۹۳ دلاری قرار گرفت.  دومین رمزارز بزرگ بازار، اتریوم نیز با ۴٫۱ درصد کاهش به سطح ۲۶۹۱ دلاری رسید.  بر اساس وب سایت رمزارزی CoinGecko، اکثر رمزارزهای برتر نیز طی ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۱۰:۵۰am به وقت هنگ کنگ کاهش یافتند.

بنا بر اعلام دولت اوکراین، بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا، نیروگاه Zaporizhzhia در شهر Enerhodar، پس از اصابت گلوله های روسیه، به آتش کشیده شد که در اثر آن نگرانی های ایمنی افزایش یافته و خطرات حملات ولادیمیر پوتین تشدید یافت.

 شان فارل(Sean Farrell) رئیس استراتژی دارایی دیجیتال در شرکت تحقیقات مالی فانداسترت (Fundstrat)، روز پنجشنبه در یادداشتی عنوان کرد: “درگیری های ژئوپلیتیکی و عدم قطعیت کلان می تواند منجر به تداوم نوسانات شود.”  وی با اشاره به بیت کوین افزود: “اگر  یک بار دیگر فشار فروش افزایش یابد و قیمت ها به سطوح پاییتر برسد ، سابقه اخیر به ما این اطمینان را می دهد که خریدارانی در محدوده ۳۳۰۰۰ الی ۳۵۰۰۰ دلار وجود خواهند داشت.”

بیت کوین و سایر  رمزارزها اوایل هفته جاری به دنبال انتظارات مبنی بر اینکه ممکن است طی حملات روسیه به اوکراین ، توجهات را به خود جلب کنند، افزایش یافتند.  این روند سپس با توجه به نگرانی ها از تأثیرات تحریم های بین المللی علیه روسیه متوقف شد.

علیرغم اینکه برخی از افراد ، بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری امن در برابر نوسانات و بی ثباتی ها معرفی می کنند، اما این رمزارز در دو سال گذشته عمدتا مطابق با دارایی های پرریسک از قبیل سهام ایالات متحده معامله می شود.  گفتنی است که همبستگی بین بیت کوین و S&P 500 از  سقف خود نسبت به یک ماه گذشته کاهش پیدا کرده است، اما همچنان در سطوح بالا قرار دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *