حجم مبادلات بیت کوین اوکراین ۲۰۰ درصد افزایش یافت زیرا جنگ روسیه باعث نگرانی های ارزی شد

یک صرافی داخلی با سابقه طولانی، Kuna شاهد تغییر سریع در فعالیت مشتری در پایین ترین سطح تاریخ و نرخ ارز است. با توجه به منبع نظارتی CoinGecko، در ۲۴ فوریه، حجم معاملات صرافی Kuna تقریبا سه برابر شد و به بیش از ۴ میلیون دلار رسید.

 

کریپتو در رادار اوکراینی‌ها

با شروع درگیری مسلحانه  اوکراین با روسیه، تأثیر آن بر ارزهای فیات هر دو کشور بلافاصله نمایان شد. در حالی که روبل روسیه به طرز محسوسی متضرر شد، گریونای اوکراین نیز کاهش یافت و به ازای هر دلار ۳۰ گریونا را هدف قرار داد که پایین ترین سطح تاریخ خواهد بود. اوکراین، که در همین ماه بالاخره قانونی کردن ارزهای دیجیتال را پس از رفت و آمد قانونگذاران تصویب کرد، شاهد افزایش چشمگیر علاقه به آن بود.

تاثیر آن در Kuna هفت ساله آشکار بود، حجم معاملاتی  که در ۲۱ فوریه کمتر از ۱ میلیون دلار بود اما سه روز بعد تقریباً ۴٫۱ میلیون دلارشد. طبق داده‌های CoinGecko، شور و شوق پس از اشتیاق اولیه شروع به فروکش کردن کرد، که این امر همزمان با تثبیت نرخ‌های فیات در برابر دلار آمریکا و سایر ارزهای اصلی است.

نرخ‌های خود Kuna شفافیت کمتری داشت، این نرخ‌ها نشان‌دهنده گسترش عجیب قیمت بیت‌کوین در دو طرف است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC/USD) با قیمت ۳۸,۳۰۰ دلار در Bitstamp معامله می شد، در حالی که جفت ارز USD Kuna بیش از ۴۰,۰۰۰ دلار بود. از سوی دیگر، استیبل کوین تتر (USDT)، ۳۷۸۰۰ دلار به ازای هر بیت کوین بود.

 

حجم معامله کریپتو برای Kuna با جفت ارز های محبوب

بانک مرکزی آزادی‌های ارزی را محدود کرد

در همین حال، بحث دیگری در مورد ورود به بیت کوین از ناظران ارز دولتی در این هفته مطرح شد. روز چهارشنبه، بانک ملی اوکراین شروع به محدود کردن وجوه نقد، محدود کردن برداشت گریونیا  به حداکثر  ۱۰۰۰۰۰ (۳۳۵۳ دلار) در روز، و ممنوعیت خرید و برداشت ارز برون مرزی کرد.

یک پست فیس بوک تأیید کرد که این بانک همچنین به دنبال ایجاد یک نرخ باثبات گریونیا است. در همین حال، بانک مرکزی روسیه مداخله در بازارهای فارکس را برای تقویت روبل خود در روز پنجشنبه آغاز کرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *