جمهوری آفریقای مرکزی در حال کار بر روی راه‌اندازی اولین مرکز سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در قاره است

جمهوری آفریقای مرکزی(CAR) در حال کار بر روی راه‌اندازی اولین مرکز سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در قاره است که هدف آن جذب سرمایه‌گذاران بیشتر در دارایی‌های دیجیتال با وجود افزایش نگرانی‌های نظارتی در سراسر جهان است.

پس از دهه‌ها درگیری مسلحانه، جمهوری آفریقای مرکزی اولین کشور در آفریقا و دومین کشور در جهان بود که بیت‌کوین را به عنوان ارز رسمی که می‌توان از آن برای پرداخت‌ها و مبادلات قانونی استفاده کرد، پذیرفت. در زمان انتشار، دولت جزئیات فنی برای اجرای فناوری جدید ارائه نکرده است.

پروژه ارز دیجیتال اعلام شده “SANGO” دارای یک وب سایت برای سرمایه گذارانی است که مایل به ورود به لیست انتظار هستند. به گفته رئیس جمهوری، سیستم مالی سنتی در کشور قابل اجرا نبود و به همین دلیل به سراغ گزینه دیجیتال رفتند.

بوروکراسی مسئله اصلی اقتصادهای سنتی مانند اقتصاد CAR است.

بر اساس مقاله رویترز، هیچ مدرکی دال بر عملکرد واقعی مرکز رمزارز اعلام شده و هیچ جزئیاتی در مورد پیشینه فنی پروژه وجود ندارد.

پذیرش بیت کوین در جمهوری آفریقای مرکزی یک حرکت نسبتاً غافلگیرکننده بود زیرا این کشور هنوز از نظر بهره و توزیع برق به شدت توسعه نیافته است. کارشناسان ارزهای دیجیتال تردید دارند که این کشور بتواند مقدار قابل توجهی از سرمایه گذاری بیت کوین را پس از راه اندازی واقعی یک “مرکز” جذب کند.

پیش از این، السالوادور اولین کشوری بود که به طور رسمی بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفت و حتی به پذیرش کیف پول Chivo که برای پرداخت مالیات و پرداخت های روزانه استفاده می شد، فشار آورد. متأسفانه بسیاری از کارشناسان نسبت به موفقیت این آزمایش ابراز نگرانی کردند.

مطلب کامل  اتحادیه اروپا چارچوب نظارتی برای کریپتو را بررسی می کند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *