جریمه ۱۴۴ میلیون دلاری یک بانک ایتالیایی برای مسدود کردن حساب یک ماینر

از غول بانکی ایتالیایی، یونی کردیت (UniCredit) به دلیل بسته شدن حساب های متعلق به یک شرکت استخراج ارزهای دیجیتال، حدود ۱۴۴ میلیون دلار جریمه خواسته شده است.

یک دادگاه منطقه ای در بانجا لوکا(Banja Luka)، بوسنی و هرزگوین(Bosnia and Herzegovina)، حکم داد که دفتر شعبه UniCredit در این کشور به دلیل شکایتی که توسط یکی از شرکت های تابعه شرکت استخراج ارز دیجیتال بیت ماینر فکتوری (Bitminer Factory) تنظیم شده است، جریمه ای معادل ۱۳۱ میلیون یورو (۱۴۴ میلیون دلار) به عنوان خسارت پرداخت خواهد کرد. خبرگزاری محلی La Repubblica اولین بار این ماجرا را گزارش کرد.

شرکت تابعه Bitminer Factory، بانک  UniCreditرا متهم کرد که به اشتباه حساب های جاری خود را در شعبه محلی بانک در بانجا لوکا بسته است. به گفته این شرکت استخراج کریپتو، این بسته شدن از عرضه اولیه سکه (ICO) مرتبط با پروژه‌های راه‌اندازی در بخش استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در بوسنی و هرزگوین، جلوگیری کرد.

این شرکت به دلیل تعرفه پایین انرژی در بوسنی و هرزگوین، عملیات استخراج را در بوسنی و هرزگوین راه اندازی کرد و حساب های بانکی با UniCredit افتتاح کرد. در حالی که این بانک قبلاً به آنها اجازه می داد سود حاصل از فروش رمزنگاری استخراج شده را از حساب های خود برداشت کنند، شعبه UniCredit متوقف شد و اعلام کرد که نمی تواند به مشاغل و تامین کنندگان ارزهای دیجیتال خدمات رسانی کند.

با این حال، دادگاه اعلام کرد که بانک نمی‌تواند شواهدی مبنی بر قوانین کتبی ارائه کند که مانع از ایجاد رابطه تجاری با شرکت‌های مبتنی بر رمزنگاری شود.

در همین حال، به نظر می رسد UniCredit از این حکم ناراضی است و ظاهراً به این حکم درخواست تجدید نظر کرده است. به گفته این بانک، حکم «قطعی، لازم‌الاجرا و نافذ نیست» و افزود:

«مسئولیت احتمالی تنها بر اساس نتیجه قطعی همه راه‌حل‌های دادرسی موجود و نه قبل از ارائه حکم قطعی و الزام‌آور توسط دادگاه تجدیدنظر تعیین می‌شود.

مطلب کامل  بورس نیویورک هم وارد NFT و متاورس می شود!
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *