جایگاه سوم برای استیبل کوین UST

استیبل کوین الگوریتم دار شبکه بلاکچین ترا (LUNA) به نام Terra USD یا UST با گذر از مارکت کپ Binance USD (BUSD) حالا به سومین استیبل کوین بزرگ بازار ارز دیجیتال تبدیل شده است.

جایگاه سوم برای استیبل کوین UST

استیبل کوین UST یک ارز دیجیتال متصل به دلار آمریکا است که در شهریور ۱۳۹۹ شروع به کار کرد. مکانیزم ضرب این استیبل کوین به این است که کاربر باید به میزان یکسان دارایی ذخیره مثل LUNA را بسوزاند تا بتواند به همان میزان UST دریافت کند.

بنابر وبسایت CoinGecko، ارزش کل بازار UST با رشدی ۱۵ درصدی در ۳۰ روز گذشته حالا حوالی ۱۷٫۵ میلیارد دلار است. این عدد در حال حاضر استیبل کوین UST را به عنوان سومین استیبل کوین برتر بازار کریپتو قرار می دهد زیرا BUSD را با ارزش بازار ۱۷٫۴۶ میلیارد دلاری کنار زده است.

این دارایی در حال حاضر پشت سر تتر (USDT) با مارکت کپ ۸۲ میلیارد دلار و USD Coin (USDC) با مارکت کپ ۵۰ میلیارد دلار قرار گرفته است و این یعنی فاصله با دو رقیب بالایی بسیار زیاد است. داده ها حاکی از آن است که UST از پاییز سال گذشته رشد خود را آغاز کرده است و از آن زمان تاکنون، ارزش بازار خود را ۵۲۵ درصد افزایش داده است.

مطلب کامل  قرقیزستان در جلسه کمیته پارلمانی ایجاد قانون و نظم و مبارزه با فساد خواستار قانونی شدن ارز دیجیتال در این کشور شد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *