تمایل شرکت ها به استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی

شرکت ذخیره ارز دیجیتال Blockstream و Block Inc. در روز جمعه اعلام کردند که در حال ساخت یک مجموعه استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی در ایالت تگزاس هستند. طبق اعلام شرکت Blockstream، این مزرعه استخراج بیت کوین مجهز به یک مجموعه سلولی فوتوولتائیک خورشیدی شرکت تسلا با قدرت ۳٫۸ مگاوات ظرفیت الکتریکی و یک Megapack با ظرفیت ۱۲ مگاوات ساعت است.

تمایل شرکت ها به استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی

Megapack که توسط شرکت Tesla Energy ساخته شده است، در واقع یک باتری بسیار قدرتمند لیتیوم یونی است که پشتیبانی و ذخیره انرژی را به پایگاه ها ارائه می کند. از طرف دیگر، یکی از برترین شرکت های استخراج ماینینگ که سهام آن هم به صورت عمومی عرضه شده، یعنی Hut 8 Mining، حدود ۲۰۹ مگاوات ظرفیت استخراج دارد. هدف این شرکت سرمایه گذاری، تحقیق روی قابلیت راه اندازی یک مزرعه استخراج بیت کوین بدون انتشار گازهای گلخانه ای است. شرکت های Blockstream و Block در خرداد سال گذشته شروع به همکاری کردند و شرکت Block هم قول سرمایه گذاری ۵ میلیون دلاری روی ایجاد این سازه داد.

علاوه بر این سازه فیزیکی، تیم های موجود در شرکت های Blockstream و Block یک داشبورد عمومی هم توسعه خواهند داد که شاخص های اقتصادی مختلف این پروژه را به صورت آنی گزارش می دهد. از جمله شاخص های مهم این داشبورد می توان به خروجی انرژی، تعداد بیت کوین های استخراج شده، عملکرد ذخیره دارایی، کل زمان فعالیت و بازگشت سرمایه اشاره کرد. در ضمن این دستگاه به صورت ۲۴ ساعته و از طریق همه مرورگرها قابل دسترس خواهد بود.

با اینکه استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی از نظر تئوری کربن منتشر نمی کند، ولی در جامعه کریپتویی بحث و گفتگوی زیادی پیرامون کارایی آن ایجاد شده است. در خرداد سال گذشته، Braiins قدیمی ترین استخر ماینینگ بیت کوین جهان یک تحلیل جامعه پیرامون امکان استفاده از انرژی خورشیدی برای استخراج بیت کوین منتشر کرد و در جمع بندی خود آورد که این کار حتی با وجود هزینه نزدیک به صفر برای انرژی و بازیابی انرژی به دست آورده در روزهای آفتابی هم این کار سودده نخواهد بود.

رئیس بخش بازاریابی Braiins، کریستین سپکار (Kristian Csepcsar) هم یکی از منتقدین استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی است و همواره گفته که استفاده از شاخص های سنتی برای ارزیابی «دوستدار بودن طبیعت» هیچگاه اثرات بسیار مخرب پروسه تولید پنل های خورشیدی را نشان نمی دهند.

مطلب کامل  توجه به کاهش شدید ارزش اتریوم بازار وام دهی و قرض اتریوم در معرض خطر است و ممکن است منجر به یک فاجعه واقعی شود
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *