تقریبا ۴درصد از نهنگ‌های ارز دیجیتال جنایتکار هستند! و ۲۵ میلیارد دلار پول دارند

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis نشان می‌دهند که ۴۰۸۰ نهنگ جنایتکار (تقریباً ۴ درصد از کل نهنگ‌ها) بیش از ۲۵ میلیارد دلار ارز دیجیتال نگهداری می‌کنند.

این شرکت به وسیله هر کیف‌پول خصوصی که دارای بیش از ۱ میلیون دلار ارز دیجیتال است و بیش از ۱۰ درصد وجوه دریافتی از آدرس‌های غیرقانونی مرتبط با فعالیت‌هایی مانند کلاهبرداری و هک داشته است، نهنگ‌های جنایتکار را تعریف می‌کند.

داده‌های Chainalysis فعالیت‌های مجرمانه در بلاک چین را در سال‌های ۲۰۲۱ و اوایل سال ۲۰۲۲ بررسی می‌کنند و موضوعاتی مانند باج‌افزار، بدافزار، دارک نت و جرایم مرتبط با NFT را پوشش می‌دهند.

شرکت Chainalysis به طور کلی نهنگ‌های جنایتکاری را شناسایی کرده است که بیش از ۲۵ میلیارد دلار ارز دیجیتال دارند. در این گزارش آمده است که نهنگ‌های جنایتکار ۳.۷ درصد از کل نهنگ‌های ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

۱۳۷۴ نهنگ بین ۱۰ تا ۲۵ درصد از موجودی خود را از منابع مجرمانه دریافت کرده‌اند و آنهایی که بین ۲۵ تا ۹۰ درصد وجوه غیرقانونی داشتند، در مجموع ۱۳۳۳ نهنگ جنایتکار بودند.

در این گزارش آمده است:

بازارهای دارک نت بزرگترین منبع وجوه غیرقانونی هستند که به نهنگ های جنایتکار ارسال می‌شوند، پس از آن کلاهبرداری ها در رتبه دوم و وجوه سرقت شده در رتبه سوم قرار دارند.

از نظر فعالیت تراکنش های غیرقانونی، این گزارش نشان داد که آدرس‌های مجرمانه بیش از ۱۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ دریافت کرده‌اند که در مقایسه با ۷.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰، ۷۹ درصد افزایش را نشان می‌دهند.

مطلب کامل  بازارکریپتو 130 میلیارد دلار بازگشت بیت کوین 5 درصد، شیبا اینو 37 درصد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *