تعداد کل بیت کوین‌های استخراج‌شده به ۱۹ میلیون واحد رسید

۱۹ میلیونمین بیت کوین(Bitcoin) بالاخره امروز پس از هفته ها انتظار استخراج شد. این اولین نقطه عطف میلیون کوین از اکتبر ۲۰۱۹است. بیش از ۹۰ درصد از کل بیت کوین هایی که وجود خواهند داشت، استخراج شده اند.

۲۱ میلیونمین بیت کوین چه زمانی استخراج می شود؟

با توجه به واریانس های مختلف، پیش بینی زمان استخراج ۲۰ میلیونمین کوین بسیار چالش برانگیز است.

از آنجایی که پاداش های بیت کوین دریافتی توسط ماینرها هر چهار سال یکبار نصف می شود، روند ایجاد بیت کوین کندتر می شود.

حداکثر عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون کوین است که معمولاً به عنوان یکی از بزرگترین فضایل این ارز دیجیتال پرچمدار در نظر گرفته می شود. برای مقایسه، طلا عرضه بی نهایت دارد. زمان‌های تولید بلوک می‌تواند بر اساس سختی استخراج شبکه که هر دو هفته یکبار تنظیم می‌شود، متفاوت باشد. طبق برآوردهای تقریبی، انتظار می رود آخرین بیت کوین در سال ۲۱۴۰ (۱۵۲۰ شمسی) به دلیل تغییر قوانین استخراج، استخراج شود.

آیا امکان ایجاد بیت کوین بیشتر وجود دارد؟

از آنجایی که بیت‌کوین بر اساس یک نرم‌افزار است، از نظر تئوری ممکن است کسی تغییر کدی را برای افزایش حداکثر عرضه بیت‌کوین فراتر از حد فوق‌الذکر، انجام دهد.

با این حال، تغییر سقف ۲۱ میلیون بیت کوین به عنوان یک اقدام توهین آمیز از سوی جامعه تلقی می شود. مت لونگو(Matt Luongo)، بنیانگذار این تز، زمانی ایده افزایش حداکثر عرضه ارزهای دیجیتال برتر را مطرح کرد تا ماینرها همچنان برای حفظ امنیت شبکه انگیزه داشته باشند. البته این پیشنهاد با انتقادات شدیدی مواجه شد.

با توجه به ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین، برای وارد شدن به آن نیازمند متقاعد کردن ده ها هزار گره است و که به این معنی میباشد که چنین تغییر شدیدی شانس اجرا ندارد.

مطلب کامل  تتر در آخرین گواهی ذخیره اوراق تجاری خود را 21 درصد کاهش داد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *