تسلا ۷۵ درصد از بیت کوین های خود را فروخت

شرکت تسلا طی گزارش درآمد خود اعلام کرد که تقریباً ۷۵ درصد از خریدهای پیشین بیت کوین خود را به فروش رسانده است و با کاهش ارزش آنها روبه رو است.

 این شرکت در اطلاعات گزارش مالی خود نوشت:

“در پایان سه ماهه دوم، ما تقریباً ۷۵٪ از خریدهای بیت کوین خود را به ارز فیات تبدیل کرده ایم. در اثر این تبدیل ها، در سه ماهه دوم ۹۳۶ میلیون دلار پول نقد  به ترازنامه ما اضافه شد.”

 این شرکت میزان کاهش ارزش دارایی ها را اعلام نکرد. گفتنی است که تسلا در پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۲ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار داشت که معادل ۴۳۲۰۰ بیت کوین بود. از آن زمان تا به حال، ارزش این رمزارز حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است. میانگین خریدهای اولیه این شرکت در قیمت ۳۲۶۱۰ دلار انجام شد، اما این شرکت بخشی از بیت کوین های خود را بعدها خریداری کرد ،زمانی که شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان شیوه پرداخت کرد.

 از لحاظ گزارش درآمد ، سود هر سهم این شرکت ، ۲٫۲۷ دلار اعلام شد که از برآورد ۱٫۸۰ دلاری بیشتر است. همچنین ،درآمد این شرکت ۱۶٫۹۳۴ میلیارد اعلام شد درحالی که انتظار میرفت درآمد آن  ۱۷٫۲ میلیارد باشد.

 حاشیه سود ناخالص تسلا ،  ۲۷٫۹ درصد بود در حالی که این رقم در سال گذشته ، ۲۸٫۴ درصد گزارش شد.

 سهام این شرکت به دنبال این گزارش مالی افزایش یافت و از ۷۴۱ دلار به ۷۶۹ دلار رسید.

این درحالیست که آقای ماسک در ۱۴ جولای(۲۳ تیر)، عنوان کرد که ممکن است منجر به پامپ بازار شود، اما منجر به دامپ آن نمیشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *