ترا ۱۰۰ میلیون دلار بیشتر بیت کوین می خرد

دو کوون(Do Kwon) یکی از بنیانگذاران Terraform Labs در توییتر اعلام کرد که سازمان غیرانتفاعی Luna Foundation Guard (LFG) صد میلیون دلار دیگر بیت کوین خریداری کرده است.

کیف پول بیت کوین LFG در حال حاضر دارای ۴۲۴۰۶ سکه است که مجموعاً ۱٫۷ میلیارد دلار ارزش دارند.

Terra خرید قبلی خود را به مبلغ ۱۷۶ میلیون دلار در روز یکشنبه انجام داد.

در اواخر فوریه این بنیاد موفق شد یک میلیارد دلار از طریق فروش خصوصی توکن LUNA از سرمایه‌گذارانی مانند ۳AC و Jump Crypto جمع‌آوری کند. این مسئله امکان ایجاد یک ذخیره عظیم با بیت کوین را برای حفظ پیوند دلاری استیبل کوین بومی UST فراهم کرد.

برخلاف تتر (USDT) و یو اس دی کوین سرکل (USDC)، دو استیبل کوین بزرگ، UST Terra غیرمتمرکز است، به این معنی که نمی تواند به طرف های متمرکز برای اطمینان از ثابت ماندن قیمت خود اعتماد کند. کاربران می‌توانند توکن‌های UST را با از بین بردن توکن‌های بومی LUNA ضرب کنند، که به حفظ ارزش بزرگ‌ترین استیبل کوین الگوریتمی به طور دقیق در ۱ دلار کمک می‌کند.

به عنوان مثال، استیبل کوین الگوریتمی Iron Finance (IRON) با بدنامی پیوند خود را از دست داد و در ژوئن(خرداد) گذشته تقریباً به صفر سقوط کرد. UST همچنین در گذشته به دلیل تلاطم بازار به میزان قابل توجهی به زیر ۱ دلار کاهش یافته است. ایجاد ذخایر عظیم بیت کوین به این منظور است که اطمینان حاصل شود که استیبل کوین نوپا قادر به تحمل یک اصلاح قابل توجه بازار خواهد بود.

خریدهای گسترده Terra دیگر قادر به افزایش قیمت بیت کوین نیستند. بزرگترین ارز دیجیتال در حال حاضر درست بالاتر از سطح ۴۰۰۰۰ دلار معامله می شود.

هفته گذشته، LFG همچنین ۱۰۰ میلیون دلار توکن Avalanche (AVAX) خریداری کرد تا دارایی های خود را متنوع کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *